سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واتیکان خطاب به مسلمان: اعتبار و وجهه‌تان در خطر است

اقدامات جنایی غیرقابل بیانی از جمله سر بریدن، دار زدن در مکان‌های عمومی، شکنجه کردن و ربودن دختران وز نان در مناطق جنگ زده رخ داده است که اقداماتی وحشیانه است، تخریب نمادهای مذهبی مسیحیان غیرقابل توجیه است و لازم است که رهبران مذهبی به ویژه مسلمانان موضعی روشن و شجاعانه در خصوص این اتفاقات اتخاذ کنند.
واتیکان با اعلام اینکه رهبران مسلمان باید "وحشی‌گری" حملات داعش علیه مسیحیان و سایر اقلیت‌های عراق را محکوم کنند، گفت که اعتبار و وجهه این رهبران در معرض خطر است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شورای پاپی واتیکان در امور گفتگوی بین ادیان که اصلی ترین دفتر واتیکان برای همکاری با جهان اسلام است، گفت: اخراج اجباری و قتل عام مسیحیان و اقلیت‌های مذهبی از جمله ایزدی‌ها مایه خجالت جامعه انسانی است و به هیچ عنوان نمی توان آن را در هیچ دینی توجیه کرد.

واتیکان اعلام کرد: اقدامات جنایی غیرقابل بیانی از جمله سر بریدن، دار زدن در مکان‌های عمومی، شکنجه کردن و ربودن دختران وز نان در مناطق جنگ زده رخ داده است که اقداماتی وحشیانه است، تخریب نمادهای مذهبی مسیحیان غیرقابل توجیه است و لازم است که رهبران مذهبی به ویژه مسلمانان موضعی روشن و شجاعانه در خصوص این اتفاقات اتخاذ کنند.

در این بیانیه هشدار داده شد در غیر این صورت آیا اعتباری برای مذهب، حامیان آن و رهبران آن باقی می ماند؟

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان اخیر حملات گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) به مسیحیان در عراق را محکوم کرده است. وی همچنین کاردینال فرناندو فیلونی فرستاده ویژه خود را برای اعلام همبستگی با مردم بحران زده عراق به منطقه اعزام کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۵-١٣٩٣, ٠٧:١۴

   

پر مبحث ترین ها