سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

18 نکته کلیدی برای افزایش فروش وب سایت شما

اگر قصد شروع تجارت جدیدی در اینترنت دارید و صاحب یک وبسایت هستید ، وب سایت شما یکی از بهترین ابزار جهت معرفی و فروش محصولات و خدمات خود به حساب می آید.
نکته کلیدی اول
اگر بهترین ایده و بهترنی وب سایت را داشته باشید ولی در نتایح اول موتورهای جست و جو نباشید یعنی هیچ گاه قابل دسترسی نیستید . سعی کنید وقت زیادی را صرف کلمات کلیدی وب سایت خود کنید . از خود سوال کنید کاربران اینترنتی برای نیازهای خود در اینترنت چه کلماتی را جست و جو می کنند ؟ کلمات کلیدی و نیازهای کاربران اینترنتی را در وبسایت خود پیدا و سعی کنید در نتایج اول موتورهای جس و جو باشید.

نکته کلیدی دوم
وب سایت شما در هر موضوعی که باشد خبرنامه را فعال کنید . خبرنامه یکی از مهم ترین بخش ها برای یک وب سایت است زیرا با راه اندازی خبرنامه نه تنها لیستی از علاقه مندان با موضوع وب سایتتان را جمع آوری کرده اید بلکه به بازدید کننده وب سایت خود این حس را انتقال داده اید که برای ادامه کار حرف های بسیاری دارید که کاربران می توانند با عضویت در خبرنامه سایت از همه آنها مطلع شوند.

نکته کلیدی سوم
یکی دیگر از مهم ترین بخش ها در سایت ، صفحه "درباره ی ما" و صفحه "تماس با ما" است . برای اعتماد سازی بیشتر بازدیدکننده وب سایت ، صفحه درباره ما و تماس با ما را کامل کنید . سعی کنید اهداف و چشم اندازه های خود و همچنین سوابق و گواهینامه های خود را در این صفحه ذکر کنید . در صفحه تماس با ما فقط به آدرس ایمیل بسنده نکنید زیرا برای اعتماد سازی و افزایش اعتبار ، آدرس فیزیکی به همراه نقشه یا کروکی خود را به صورت کامل درج کنید.

نکته کلیدی چهارم
برای افزایش ترافیک وب سایت خود چه برنامه ای دارید ؟ بهترین روش ها از جمله موتورهای جست و جو ، ارسال ایمیل های گروهی به صورت مهندسی شده ، معرفی سایت خود در دایرکتوری ها ، درج آگهی متنی و بنر در سایت های تبلیغاتی ، تبادل لینک با سایتهای مشابه است . برای شروع و برنامه ریزی در این روش ها بهتر است با افراد متخصص یا کسانی که قبلا تجربه چنین کارهایی را داشته اند مشورت کنید . متن آگهی بسیار مهم است زیرا این روزها مردم و کاربران اینترنتی هیچ توجهی به تبلیغات ندارند و فقط چیزهایی برایشان مهم و جالب است که به آنها علاقه یا نیاز داشته باشند.

نکته کلیدی پنجم
یکی از نکته های بسیار کلیدی و مهم برای افزایش اعتبار و بازدید از یک وب سایت " محتوا" است . شاید جمله content is king (محتوا پادشاه است) را شنیده باشید . بسیاری از کارشناسان امروزه به این موضوع معتقدند که امروزه تنها طراحی گرافیک وب سایت مهم نیست زیرا مهم تر از آن محتوای یک وب سایت است . پیشنهاد می کنم که هم اکنون به وب سایت خود سری بزنید و محتوای سایت خود را بخوانید و آن را بازبینی کنید.

نکته کلیدی ششم
پایداری میزبانی وب سایت شما یکی دیگر از نکات کلیدی است . اگر شما بهترین سایت دنیا را داشته باشید ولی سرعت سرور وب سایت شما پایین باشید و دیر لود شود نه تنها نارضایتی مشتریان شما بیشتر می شود بلکه یکی از خواسته های موتور جست و جو برای افزایش بازدید رتبه سایت پایداری مداوم وب سایت شما است و پیشنهاد می شود که میزبانی وب سایت خود را تنها به شرکتهایی ارجاع بدهید که uptime سرور را بیش از 99 درصد تضمین می کنند.

نکته کلیدی هفتم
در وب سایت خود لیست مشتریان خود و لیست پروژه های انجام شده را به صورت کامل درج کنید . همچنین می تواندی در کنار اسامی مشتریان آرم یا لوگوی شرکت آنها را برای اعتماد سازی قرار دهید.

نکته کلیدی هشتم
همیشه رفتار بازدید کننده سایت خود را رصد کنید . بسیار مهم است که مدیر یک وب سایت با ابزارهای مهم اینترنتی برای سایت خود آشنا باشد. یکی از بهترن ابزارها برای مدیران وب سایت ها خدمات گوگل است . برای استفاده از این سرویس به آدرس ww.google.com/webmasters مراجعه و نام کاربری و رمز عبور حساب گوگل خود را وارد نمایید. قبل از این کار وب سایت خود را به گوگل معرفی کنید تا مورد تایید قرار بگیرد .

نکته کلیدی نهم
برای افزایش فروش در وبسایت خود قسمتی را با این موضوع اختصاص دهید "چرا ما؟" یا "چرا ما را انتخاب می کنید؟" یا " مزایای رقابتی ما" . با استفاده از این کلمات در وب سایت خود به کاربران خود مزایای رقابتی محصول یا خدمات را شرح دهید. خیلی صریح و خودمانی دلیل خرید از شما را بنویسید و به آنها توضیح دهید که چرا آن ها باید از شما خرید کنند و مزایای شما نسبت به دیگران چیست؟ سعی کنید که به صورت خلاصه شده و در چند جمله باشد .

نکته کلیدی دهم
مطابقت گرافیکی وب سایت با تمامی مرورگرهاست. بسیار مهم است که نمایش گرافیک و قالب وب سایت شما با google chrome , internet explorer , firefoxو opera و دیگر مرورگرها یکی باشد . در صورت عدم تطابق ، همین حالا با طراح وب سایت خود تماس بگیرید تا در اولین فرصت این مشکل را برای شما حل کند

نکته کلیدی یازدهم
سعی کنید که همیشه محتوای وب سایت شما ارجینال باشد .این موضوع برای موتورهای جست و جو به خصوص گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا موتورهای جست و جو به وب سایت هایی که محتوای آنها قبلا در وب سایت های دیگر استفاده یا کپی برداری شده باشد رتبه نخواهد داد . برای این که از وضعیت وب سایت خود بیشتر مطلع شوید به وب سایت www.copyspace.com مراجعه کنید . خوشبختانه این وب سایت از محتوای فارسی پشتیبانی می کند .

نکته کلیدی دوازدهم
آیا وب سایت شما صفحات شکسته دارد؟ صفحات شکسته همان صفحاتی هستند که وجود ندارند . وقتی روی یک لینک کلیک می کنید و آن صفحه وجود نداشته باشد با پیام 404 مواجه می شوید. در صورتی که وب سایت شما صفحات شکسته دارد علاوه بر کاهش اعتبار سایت و نارضایتی بازدیدکننده ، از دید موتورهای جست و جو یک نمره منفی کسب کرده اید . برای چک کردن آنلاین این مشکل به وب سایت www.brokenlinkcheck.con/broken-liks.php مراجعه کنید و پس از مشاهده چنین صفحاتی همین حالا این مشکل را رفع کنید.

نکته کلیدی سیزدهم
آیا وب سایت شما امکان جست و جو در سایت را دارند ؟ بسیاری از وب سایت های دارای ده ها صفحه امکان جست و جو در وب را ندارند . در صورتی که وب سایت شما هنوز این امکان را ندارد همین حالا برای وب سایت خود امکان جست و جو را اضافه کنید.

نکته کلیدی چهاردهم
یکی دیگر از نکات مهم در کاهش اعتبار وب سایت ، عدم نگارش صحیح و غلط املایی در محتوا است . پیشنهاد می شود که محتوای وب سایت خود را دوباره مرور کنید . سرویس های آنلاین زیادی وجود دارند که به صورت خودکار غلط املایی را در سایت شما پیدا می کنند اما متاسفانه این سرویس ها از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند . یکی از این سرویس های در این سایت قابل مشاهده است.
www.jspell.com/public-spell.checker.html

نکته کلیدی پانزدهم
شاید کلمه نقشه سایت را در بسیاری از وب سایت ها دیده باشید . آیا وب سایت شما نقشه سایت دارد؟ اگر این امکان در سایت شما وجود ندارد توصیه می کنم تا دیر نشده همین حالا به فکر ایجاد نقشه سایت د وب سایت خود باشید نقشه سایت یکی از بهترین روش ها برای اسپایدر یا روبات های موتور جست و جو جهت تشخیص تعداد صفحات و هم چنین لینک های تو در تو است . در حال حاضر بسیاری از cms های دنیا امکان ایجاد نقشه سایت را به صورت خودکار دارد ولی اگر تاکنون وب سایت شما از این امکان محروم بوده است میتوانید به این سایت بروید و برای وب سایت خود نقشه سایت را ایجاد کنید .
www.xlm-sitemaps.com

نکته کلیدی شانزدهم
توصیه می کنم برای افزایش اعتبار و هم چنین ایجاد ترافیک بیشتر وب سایت خود از همین امروز شروع به نوشتن و ارائه مقاله در زمینه تخصصی خود کنید . بهترین راه برای رسیدن به اعتبار نوشتن مقاله در وب سایت خود است . اصلا از کپی برداری از مقالات وب سایت های دیگران حتی با ذکر منبع خودداری کنید و اگر فرصتی برای نوشتن مطلب و مقاله ندارید مسوولیت این کار را به دیگران انتقال دهید .

نکته کلیدی هفدهم
جهت افزایش فروش خود سعی کنید در وب سایت خود از جشنواره های مختلف فروش استفاده کنید . جایزه وهدیه انگیزه خرید از وب سایت شما را چند برابر می کند .

نکته هجدهم
در وب سایت خود قسمتی را با عنوان " فرم استخدام " تعبیه کنید تا اعتبار شما بالا برود هر چند که به استخدام نیاز نداشته باشید.
موفق باشید
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٨-١٣٩٢, ٢١:٢١

   

پر مبحث ترین ها