سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

راه اندازی بخش جدید درمان همزمان تومورهای چشمی در ایران

انجام این روشها به صورت جداگانه در مراکز درمانی کشور انجام می شود اما تاکنون بخشی را نداشته ایم که ضایعات تومورال چشم و نواحی اطراف آن را بخواهد همزمان در یک مکان درمان کند.
رئیس مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از راه اندازی بخش جدید درمان همزمان تومورهای چشمی برای اولین بار در کشور خبر داد.

دکتر علی صادقی طاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: چشم و اطراف آن مثل هر نقطه بدن دچار توده هایی می شوند که در آن محل طبیعی نیست.

وی با اشاره به انواع و اقسام توده ها و تومورها در بدن که ممکن است خوش خیم یا بدخیم باشند، افزود: این تومورها در چشم و اطراف آن می تواند وجود داشته باشد که آنها را درمان می کنیم.

این استاد چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ارتباط با روشها و شیوه های درمان تومورهای چشم و اطراف آن، گفت: درمان این تومورها می تواند با استفاده از جراحی یا شیمی درمانی و یا رادیوتراپی باشد و گاهی اوقات ترکیبی از این روشها را همزمان با هم می بایست انجام داد.

صادقی طاری با تاکید بر اینکه انجام این روشها در ایران تاکنون به صورت متمرکز انجام نشده است، تصریح کرد: انجام این روشها به صورت جداگانه در مراکز درمانی کشور انجام می شود اما تاکنون بخشی را نداشته ایم که ضایعات تومورال چشم و نواحی اطراف آن را بخواهد همزمان در یک مکان درمان کند.

وی با اعلام اینکه چنین بخشی در بیمارستان فارابی در حال راه اندازی است، ادامه داد: مقدمات کار تهیه شده تا بتوانیم این قبیل بیماران را بپذیریم و درمانها را به صورت همزمان و متمرکز انجام دهیم.

صادقی طاری با اعلام اینکه درمانگاه بخش آماده است، تاکید کرد: به محض اینکه دستگاه رادیوتراپی تامین شود، این بخش راه اندازی خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از راه اندازی این بخش به عنوان خدمتی برای آن دسته از بیماران یاد کرد که نیاز دارند همزمان چند عمل و درمان بر روی چشم آنها انجام شود.

صادقی طاری از وجود متخصص رادیوتراپی در کنار متخصصین چشم پزشکی در این بخش خبر داد و گفت: ایجاد چنین بخشی به این شکل فقط در برخی از کشورهای پیشرفته دنیا وجود دارد.

این چشم پزشک ادامه داد: تعداد بیمارانی که در کشور همزمان نیاز به چند درمان برای بیماریهای چشم دارند، کم نیستند.

وی در ارتباط با هزینه های درمان این قبیل بیماران در بیمارستان فارابی، افزود: قطعا هزینه های درمان در چارچوب تعرفه های دولتی است که در این بیمارستان دریافت می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٢-١٣٩١, ٠٧:٠٩

   

پر مبحث ترین ها