سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عکس/ بمب هیدروژنی کره شمالی

این بمب نه تنها قدرت تخریبی زیادی دارد بلکه می تواند با منفجر شدن در ارتفاع بالا در منطقه ای وسیع پالس الکترومغناطیسی ایجاد کند.

 


خبرگزاری دولتی کره شمالی اعلام کرد این کشور بمب هیدروژنی ساخته است که قابلیت نصب بر روی موشک های بالستیک قاره پیما را دارد.

به گزارش «انتخاب»؛ طبق اعلام این خبرگزاری؛ کره شمالی بمب هیدروژنی بسیار پیشرفته ای ساخته است که برای نصب بر روی موشک‌های بالستیک قاره پیما به اندازه کافی کوچک و مناسب است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی با انتشار تصاویری از مراسم رونمایی از این سلاح جدید با حضور کیم جونگ اون، رهبر این کشور نوشت: موسسه تحقیقات سلاح های اتمی کره شمالی با ساخت بمب هسته ای پیشرفته تر خود نقطه عطفی را در تولید سلاح های هسته ای این کشور رقم زده است.

در ادامه مطلب آمده است: در ساخت این بمب پیشرفته از سطح فوق العاده مدرن و بالاتری بر اساس موفقیت های ارزشمند این کشور در ساخت و آزمایش اولین بمب هیدروژنی، استفاده شده و عملکرد آن به طور کامل ارتقا یافته است.

سوخت هیدروژنی استفاده شده در این بمب به طور خودکار از ده‌ها تا صدها کیلو تن بسته به هدف مورد حمله قابل تنظیم است. این بمب نه تنها قدرت تخریبی زیادی دارد بلکه می تواند با منفجر شدن در ارتفاع بالا در منطقه ای وسیع پالس الکترومغناطیسی ایجاد کند.

در گزارش منتشره در زمینه بمب جدید ساخت کره شمالی آمده است: این بمب چند منظوره و مبتنی بر گرمایش هسته ای است که تمامی بخش های آن بومی سازی شده و همه فرایند های لازم برای تولید سلاح های هسته ای در آن بصورت یکپارچه مورد استفاده قرار گرفته است.

عکس/ بمب هیدروژنی کره شمالی
عکس/ بمب هیدروژنی کره شمالی
عکس/ بمب هیدروژنی کره شمالی
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩۶, ١١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها