سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

27 درصد بازار جهانی تلفن‌های همراه در اختیار گوشی‌های هوشمند

بروز شده : ٩-٠٩-١٣٩٠, ١٨:۵٩    نسخه چاپی    
محبوبیت گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید به سرعت در حال افزایش است که در این فرآیند پایین بودن قیمت این گوشی‌ها عامل اصلی محسوب می‌شود.

به دنبال افزایش محبوبیت تلفن‌های همراه نزد کاربران جهانی، کارشناسان مرکز VisionMobile طی یک بررسی جدید اعلام کردند 27 درصد از تمام گوشی‌هایی که در دنیا فروخته شده را گوشی‌های هوشمند تشکیل داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از الکترونیستا، در این بررسی تعریف واژه گوشی هوشمند به آن دسته از تلفن‌های همراه اطلاق شده که روی آن‌ها سیستم‌عامل نصب بوده است.

در این بررسی مشخص شد آن دسته از گوشی‌هایی که از خدمات مخابراتی 3Gپشتیبانی می‌کنند و گوشی‌هایی که به صورت رایگان یا با هزینه پایین در اختیار کاربران قرار می‌گیرند و طی قراردادهای مخابراتی هزینه آن‌ها پرداخت می‌شود بیش از دیگر محصولات محبوبیت دارند.
با این وجود، گوشی‌هایی که کاربر برای خرید آن‌ها باید از قبل پول پرداخت کند به طور گسترده‌تر در بازار موجود هستند و قیمت گران‌تری دارند و در این زمینه دو شرکت نوکیا و RIM با سیستم‌های عامل سیمبین و بلک‌بری گران‌ترین گوشی‌ها را روانه بازار می‌کنند.
طبق نتایج این بررسی، محبوبیت گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید به سرعت در حال افزایش است که در این فرآیند پایین بودن قیمت این گوشی‌ها عامل اصلی محسوب می‌شود.
در آمریکای شمالی گوشی‌های هوشمند 63 درصد بازار تلفن‌همراه را در اختیار گرفته‌ان که این رقم برای اروپا به 51 درصد می‌رسد. در منطقه آسیا پسیفیک از هر 100 تلفن همراه فروخته
شده 19 دستگاه گوشی هوشمند است که رقم یاد شده برای منطقه آفریقا و خاورمیانه 18 درصتگاه و برای آمریکای لاتین 17 دستگاه گزارش شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٩-١٣٩٠, ١٨:۵٩

   

پر مبحث ترین ها