سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به گفته يك نماينده مجلس

ایده اینترنت پاک شبیه خیال پردازی است

بروز شده : ٢-٠٨-١٣٩٠, ١٧:۵۶    نسخه چاپی    
با توجه به سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی تحقق چنین طرحی در چنین فضایی به نظر امکان‌پذیر نمی‌رسد و وجود خارجی پیدا نخواهد کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم اعلام کرد: اینترنت پاک طرحی کارشناسی شده نیست و عملی شدن آن بعید به نظر می‌رسد.


به گزارش ايتنا از وایمکس نیوز، احمدرضا دستغیب با اشاره به پیشنهاد اینترنت پاک که چندی پیش از سوی وزیر ارتباطات مطرح شد، گفت: با توجه به سرعت بالای پیشرفت تکنولوژی تحقق چنین طرحی در چنین فضایی به نظر امکان‌پذیر نمی‌رسد و وجود خارجی پیدا نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون وزارت ارتباطات در این زمینه هیچ گونه طرح کارشناسی شده به مجلس ارائه نکرده است، افزود: این طرح بیشتر شبیه به یک نوع خیال‌پردازی می‌ماند.

دستغیب با اشاره به فیلترینگ بسیاری از سایت‌های اینترنتی گفت: چنین اقدامی با خود منع قوانین بین‌المللی دارد و با خود مشکلاتی را به همراه داشته که باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه شبکه اینترنت به‌صورت مشترک در دسترس تمامی مردم دنیا است، گفت: این شبکه محدود به کشور یا فرهنگ خاصی نیست و گرچه برخی از محتوای این شبکه با مناسبات فرهنگی و اجتماعی ما همخوانی ندارد، اما دسته‌بندی این شبکه، به شیوه‌ای که از اصطلاح اینترنت پاک برمی‌آید،عملی نیست.

ایده «اینترنت پاک» برای اولین بار از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذرماه سال ۸۹ مطرح شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه لکه سیاهی در شبکه اینترنت وجود دارد که به دغدغه جدی در میان جوامع تبدیل شده و براین اساس باید انسان‌ها را از آسیب‌های آن حفاظت کرد، ضمن اشاره به اهداف بشردوستانه و صلح جویانه پیدایش شبکه‌های ارتباطی اعلام کرد: اگر پیش‌بینی لازم از سوی مدیران شبکه اینترنت از ابتدا برای حفاظت از کاربران در برابر آسیب‌های این شبکه انجام می‌شد، امروز با مشکلی با نام اینترنت ناپاک روبرو نبودیم.

به گفته وی به همین دلیل استراتژی‌های اینترنت باید برای پاکسازی فضای آن سرفصل مشخصی ایجاد کند تا شاهد نقش بیش از پیش فناوری اطلاعات در جوامع باشیم که در این زمینه ایده اینترنت پاک مطرح می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٨-١٣٩٠, ١٧:۵۶

   

پر مبحث ترین ها