سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جهت گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید

ارتقاء مترجم مکالمات گوگل تا ۱۴ زبان!

کاربران گوشی‌های اندورید با استفاده از مترجم گوگل در مکالمات خود می‌توانند با شخصی با زبانی متفاوت (یکی از زبان‌های تعریف شده برای گوشی) صحبت کنند.

مترجم مکالمات گوگل برای گوشی‌های اندروید که ام‍‍کان ترجمه همزمان مکالمات به زبان دلخواه را ممکن می‌کند، از قابلیت پشتیبانی دو زبان به ۱۴ زبان ارتقا یافت.به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز به نقل ازدویچه وله، افزونه مترجم گوگل که به کاربران گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید این امکان را می‌دهد تا بتوانند با زبان‌های مختلف مکالمه کنند، تا 14 زبان ارتقاء یافت. مترجم گوگل تا پیش از این برای دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در مکالمات فعال بود و اینک با ارتقاء، برای زبان‌های پرتغالی، چک، هلندی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، کره‌ای، چینی، لهستانی، روسی و ترکی قابل استفاده است.
کاربران گوشی‌های اندورید با استفاده از مترجم گوگل در مکالمات خود می‌توانند با شخصی با زبانی متفاوت (یکی از زبان‌های تعریف شده برای گوشی) صحبت کنند. البته خود نیز باید به یکی از زبان‌های موجود مسلط باشند. برای مثال کاربر فارسی‌زبان، می‌تواند از امکان انگلیسی استفاده کند.
به گزارش وب‌سایت Gigaom مترجم گوگل برای مکالمات، که از ژانویه معرفی شده است، هنوز در ابتدای راه قرار دارد و هر روز به داده‌های آن در زبان‌های مختلف اضافه می‌شود. مترجم گوگل برای مکالمات به کاربر این امکان را می‌دهد تا به یکی از زبان‌های تعریف شده با اپلیکیشن مترجم گوگل حرف بزند و شخص طرف دیگر گوشی تقریباَ به طور هم‌زمان بعد از هر توقف، ترجمه جمله را بشنود. گفته‌های او نیز متقابلاَ به زبان مورد استفاده کاربر ترجمه می‌شود.
مترجم گوگل به کاربران گوشی‌های اندرویید امکان می‌دهد تا بتوانند به 14 زبان‌ مکالمه کنندمترجم گوگل به کاربران گوشی‌های اندرویید امکان می‌دهد تا بتوانند به 14 زبان‌ مکالمه کنندهمچنین با اضافه شدن این امکان به مترجم مکالمات گوگل که گفته کاربر را ابتدا به صورت کتبی نمایش می دهد، این امکان به وجود آمده تا کاربر بتواند از صحت آن‌چه گوشی از گفته او برداشت کرده باخبر شود. کاربر همچنین می‌تواند واژه‌های ناشناخته را به دیکشنری شخصی خود وارد کند.
این اپلیکیشن برای ترجمه کتبی، 63 زبان را پشتیبانی می‌کند. اینک با اضافه شدن زبان‌های تازه به مترجم مکالمات گوگل، پیش‌بینی می‌شود که به تعداد افرادی که از این امکان گوشی‌های اندروید استفاده می‌کنند افزوده شود.
این امکان گوگل برای گوشی‌های اندروید درست زمانی معرفی می‌شود که گوشی جدید اپل، آی‌فون 4 اس، که بسیاری تولید آن را تلاش اپل برای غلبه بر محبوبیت رو به افزایش‌گوشی‌های اندروید می‌دانند، تازه به بازار آمده است.
گوگل به تازگی خدمات مربوط به زبان سرویس ایمیل خود را نیز ارتقا داده است. شرکت گوگل ماه پیش زبان فارسی را به سرویس ارائه خدمات پست الکترونیکی خود اضافه کرد. این شرکت اعلام کرد که فارسی پنجاه ‌و چهارمین زبانی است که به سرویس خدمات پست الکترونیکی گوگل، جی میل، اضافه شده است. با این امکان کابران فارسی‌زبان اکنون می‌توانند صفحه ایمیل خود را به زبان‌مادری‌شان تنظیم کنند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٧-١٣٩٠, ٠٢:٠٣

   

پر مبحث ترین ها