سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی مکارم: صدا و سیما اعتدال را رعایت کند

صدا و سیما در مواجهه با جناح‌های مختلف در کشور باید با نقد سازنده، دوستانه و مؤدبانه اعتدال را در طرح مسائل مختلف رعایت کند تا اعتماد مردم از دست نرود./ صدا و سیما باید در راستای کاهش آلام و مشکلات مردم بکوشد.


 آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: صدا و سیما در مواجهه با جناح‌های مختلف در کشور باید با نقد سازنده، دوستانه و مؤدبانه اعتدال را در طرح مسائل مختلف رعایت کند تا اعتماد مردم از دست نرود.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله مکارم شیرازی، از مراجع عظام تقلید در دیدار با مدیران صدا و سیمای خراسان رضوی تاکید کرد: صدا و سیما باید علاوه‌بر بیان نکات مثبت در کشور، نقاط ضعف را نیز در قالب نقد سازنده مطرح کند.

وی تصریح کرد: در دنیای امروز که تکنولوژی مرزهای فرهنگی کشورها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را هدف گرفته است، باید مخاطب را با برنامه‌های متناسب با نیاز آنان جذب کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر اینکه ایجاد جذابیت در برنامه‌ها با حفظ ارزش‌ها منافاتی ندارد، افزود: در مقابل رسانه‌های فرهنگی غرب که قائل به اصول اخلاقی نیستند، در فرهنگ اسلامی ما خطوط قرمز حاکم است و مصلحت جامعه به شکلی که مخاطب‌پسند هم باشد باید مد نظر متولیان در برنامه‌سازان رسانه باشد.

ایشان آسیب‌شناسی اجتماعی، ریشه‌یابی علل آن و بررسی راهکارهای کاهش آسیب‌ها را در برنامه‌های صدا و سیما خواستار شد و تأکید کرد: صدا و سیما باید به مثابه طبیب در راستای کاهش آلام و مشکلات مردم بکوشد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۵-١٣٩۴, ٠٠:٠٠

   

پر مبحث ترین ها