سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گزارش همزمان از والیبال / ایران 2 - ژاپن یک

دیدار تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن آغاز شد.
19دی انلاین -

گزارش همزمان از والیبال / ایران یک - ژاپن یک

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت های انتخابی المپیک به مصاف ژاپن رفت. ژاپنی ها که میزبان این رقابت ها هستند از همان ابتدا از تشویق هواداران برخوردار بودند و توانستند به خوبی جو سالن را در اختیار خود بگیرند. اما مهم تر از جو سالن، جو مسابقه بود که ایران در ابتدای ست اول نشان داد از ژاپن برتر است.

ایران از همان ابتدای مسابقه توانست برتری خود را به ژاپنی ها نشان دهد. از همان ابتدای کار ایران از حریف جلو بود و زمانی که ایران 8-6 از حریف جلو افتاد، داور وقت استراحت را اعلام کرد. پس از آن هم همچنان ایران برتری اش را حفظ کرد اما ژاپنی ها توانستند در امتیاز 12 با ایران هم امتیاز شوند. این موضوع در پی آن اتفاق افتاد که ژآپنی ها از جو شلوغ سالن استفاده کردند و چند امتیاز متوالی گرفتند. 

هواداران ژاپنی به شدت تیمشان را تشویق کردند و ژاپن امتیاز 13 را هم گرفت و از ایران جلو افتاد. اما محمد موسوی که غیرتی شده بود با یک ضربه محکم بازی را 13-13 مساوی کرد.

تیم ملی ایران پس از این به خودش آمد و یکی دو امتیاز گرفت و از ژاپن جلو زد. شاگردان لوزانو به امتیاز 18 که رسیدند، ژاپنی ها هنوز در امتیاز 15 مانده بودند. فاصله به سه امتیاز رسید و تیم ملی ایران با خیال راحت تری کار را دنبال می کرد.

ایران نوزدهمین امتیاز را هم گرفت تا فاصله به 4 امتیاز برسد. اما ژاپن پس از این دو امتیاز گرفت و خودش را کمی بالا کشید. گرچه تلاش آن ها بی فایده بود و ایران اجازه نمی داد ژاپنی ها خودشان را خیلی نزدیک کنند. ایران امتیاز 21 را هم گرفت و ژاپن که تنها 18 امتیاز داشت، خودش را بیش از حد به شکست در ست اول نزدیک می دید. ضربه شهرام محمودی امتیاز 22 را هم برای ایران ثبت کرد و فاصله دوباره به 4 امتیاز رسید.

تیم ملی ایران امتیاز بیست و سوم را هم گرفت و ژاپنی ها همچنان 4 امتیاز عقب بودند. مهدوی در این لحظات وارد زمین شد و ایران یک امتیاز به حریف داد. اما دفاع ناقص ژآپن باعث شد ایران به امتیاز 24 برسد. حالا تنها یک امتیاز برای بردن ست اول نیاز است. فرهاد قائمی سرویس محکمی را می زند که توپ برگشتی را بازیکنان ایران دفاع کردند و امتیاز 25 را گرفتند. ایران ست اول را با نتیجه 25 - 20 برد.

ست دوم

در ست دوم ایران اولین امتیاز را گرفت تا به ژاپنی ها نشان دهد در این ست هم قصد دارد برنده شود. اما ژاپن سریع این امتیاز را جبران کرد. ایران امتیاز دوم را گرفت و ژاپن هم دوباره جبران کرد. در ادامه، ژاپنی ها خوب جلو آمدند و اجازه ندادند ایران دوباره فاصله اش را زیاد کند. هر یک امتیازی که ایران می گرفت، ژاپن هم سریع جبران می کرد تا فاصله زیاد نشود. آن ها حتی توانستند 6-5 از ایران جلو بیفتند اما این دفعه ایران بود که خیلی زود جبران کرد. ژاپنی ها که با قدرت بیشتری این ست را شروع کرده بودند، توانستند 6-8 از ایران جلو بیفتند و داور هم وقت استراحت گرفت.

ژاپنی ها که انگار قصد داشتند هر طور شده این ست را ببرند، بسیار خوب کار کردند و نتیجه را 12-8 به سود خود کردند. فاصله 4 امتیازی این تیم از تیم ملی ایران باعث شد که لوزانو درخواست وقت استراحت کند. پس از این وقت استراحت و توصیه های فنی لوزانو، ایران یک امتیاز گرفت اما دوباره یک امتیاز داد تا فاصله به 4 امتیاز برسد. ژاپنی ها نتیجه را خیلی زود 14 - 9 کردند و فاصله به 5 امتیاز رسید. تیم ملی ایران در این لحظات ضعیف کار می کرد و خودش را باخته بود. هواداران ژاپن هم حسابی سر و صدا می کردند اما در نهایت ایران توانست امتیاز دهم را بگیرد و فاصله را کم کند.

ژاپن اما دست بردار نبود. این تیم در این ست واقعا بهتر از ایران کار می کرد و 16-11 هم از ایران جلو افتاد. دوباره وقت استراحت گرفته شد. پس از پایان وقت استراحت، ژاپن سرویس را زد که امتیاز به نام ایران ثبت شد. توپ آن ها به بیرون رفت و فاصله را به 4 امتیاز رساند. پس از آن عبادی پور سرویس ایران را زد. اما شیمیزو، بازیکن درجه یک ژاپنی ها توپ را در زمین ایران خواباند.

ایران و ژاپن با فاصله 5 امتیاز جلو می رفتند و این اصلا به سود ایران نبود. اشتباه محمد موسوی باعث شد فاصله امتیاز دو تیم به 6 امتیاز برسد؛ ایران 13 - ژاپن 19. لوزانو دوباره درخواست وقت استراحت کرد. 

پس از پایان وقت استراحت ژاهن همچنان به عملکرد خوبش ادامه داد. اما میرزاجانپور که تازه وارد زمین شده بود، توانست یکی دو امتیاز خوب برای ایران بگیرد. گرچه حضور او هم کافی نبود و ژاپنی ها قدم به قدم به امتیاز 25 نزدیک می شدند. ژاپن 22 شد و ایران همچنان 16 بود. عبادی پور امتیاز 17 ایران را گرفت. اما شیمیزو که ستاره ژاپنی ها بود امتیاز 23 را هم گرفت. 

ژاپن یک تعویض انجام داد و ایران امتیاز 18 را به دست آورد. گرچه به نظر می رسید این امتیازها فقط به درد کم خوردن تفاضل می خورد. سرویس خوب میرزاجانپور ایران را به امتیاز 19 رساند. ژاپن وقت استراحت گرفت و پس از آن دوباره میرزاجانپور سرویس زد که این بار ژاپنی ها امتیاز را گرفتند. ژاپن 24 امتیازی شد و تنها یک امتیاز می خواست. آن ها امتیاز 25 را هم بلافاصله گرفتند تا این ست را با نتیجه 25 - 19 ببرند.

ست سوم

تیم ملی ایران در ست سوم هم اولین امتیاز را گرفت. ژاپن البته به خوبی جبران کرد. آن ها سریع دو امتیاز گرفتند و از ایران جلو افتادند. ژاپنی ها مثل ست قبلی، خوب و منسجم کار می کردند. ژاپن همچنان تیم برتر میدان بود و راحت تر امتیاز می گرفت. اما سرانجام بازیکنان ایران با سرویس فرهاد قائمی امتیاز را روی عدد 7 مساوی کردند. قائمی سرویس بعدی را زد که توپ او به تور خورد و ژاپن با امتیاز 8-7 به وقت استراحت رفت. 

پس از وقت استراحت، عبادی پور با یک آبشار زیبا امتیاز هشتم ایران را گرفت. سرویس بعدی ایران را ژاپنی ها برگرداندند و امتیازش را هم گرفتند. آن ها امتیاز بعدی را هم به نام خود ثبت کردند که 10-8 جلو افتادند. اما عبادی پور امتیاز نهم را گرفت. ایران از همین جا استارت خوبی زد و 4-5 امتیاز متوالی گرفت. ایران 14 - 11 از حریف جلو افتاد و امید هواداران تیم ملی را زنده کرد. 

حالا نوبت ایران بود تا با حفظ همین 3-4 امتیاز برتری، به سمت امتیاز 25 پیشروی کند. گرچه تا رسیدن به این امتیاز، راه زیادی باقی مانده است.پس از پایان وقت استراحت، فرهاد قائمی امتیاز 17 را هم گرفت. فاصله به 5 امتیاز رسید. اما امتیاز بعدی را ژاپنی ها گرفتند و امتیازشان را به 13 رساندند. 

مهدوی و میرزاجانپور وارد زمین شدند و مهدوی در بد ورودش با یک سرویس خوب، امتیاز 19 را گرفت. اختلاف امتیاز به عدد 6 رسید و سرمربی ژاپن تقاضای وقت استراحت کرد. پس از وقت استراحت، ژاپنی ها به خودشان آمدند و چند امتیاز را جبران کردند. اما ایران هم نمی خواست اجازه بدهد که این اختلاف امتیاز از دست برود و ست را به حریف واگذار کند.

ایران 21 - 16 از حریف جلو بود و سید محمد موسوی آبشار را به بیرون زد تا ژاپنی ها 17 امتیازی شوند. ژاپن به فاصله سه امتیازی ایران هم رسید اما ایران دوباره فاصله را به 4ا متیاز رساند و پس از آن دوباره ژاپن با یک آبشار محکم توسط شیمیزو، به امتیاز 19 رسید. دوباره فاصله سه امتیاز شده بود اما ایران هم برای بردن تنها سه امتیاز دیگر می خواست. اشتباه عادل غلامی باعث شد ژاپن به امتیاز 20 برسد و حساسیت بیش از حد زیاد شود. 

این خبر تکمیل می شود...

43 43

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩۵, ١۶:٢٣

   

پر مبحث ترین ها