سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر ورزش : قرار نیست دیدار دو تیم تراکتورسازی و نفت تکرار شود

وزیر ورزش و جوانان در خصوص حوادث بازی تبریز گفت: هیچ قراری بر تکرار دیدار دو تیم تراکتورسازی تبریزی و نفت تهران نیست و برای احقاق حق، نظر تیم کارشناسی هر چه که باشد لازم الاجرا خواهد بود.


 
محمود گودرزی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگاران افزود: روز گذشته به دستور رییس جمهوری برای بررسی وقایع بازی تراکتورسازی و نفت تهران تیم ویژه ای با نظارت ورزش و جوانان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه با دستور رییس جمهوری ،موظف به پیگیری این موضوع هستیم، افزود: اعضای تشکیل دهنده این تیم کارشناسی ،پس از بررسی فیلم های بازی و حواشی آن، نظر خودشان را بیان خواهند کرد و نتیجه آن هر چه باشد بدون چشم پوشی برای اعمال حق اجرا خواهد شد.

 

**پروژه های نیمه تمام

وزیر ورزش و جوانان در ادامه در خصوص پروژه های نیمه تمام ورزشی در کشور گفت: حدود 4 هزار پروژه ورزشی نیمه تمام در سطح کشور وجود داشت که از این تعداد حدود 350 پروژه در سال گذشته با جذب اعتبارات از سایر منابع افتتاح شد و در سال جاری نیز تلاش خواهیم کرد تا همین میزان پروژه ورزشی افتتاح شود.

گودرزی افزود: با توجه به محدودیت های اعتباری این وزارتخانه که حدود 250 میلیارد تومان است و حداکثر 170 میلیارد تومان آن جذب می شود تکمیل این همه پروژه های نیمه تمام مشکل خواهد بود.

 

**جایگاه ورزش بانوان

وی در خصوص جایگاه ورزش بانوان در کشور نیز گفت: نگاه دولت تدبیر و امید نگاه اعتدالی است و حتما بانوان به اندازه اقایان از امکانات ورزشی بهره مند خواهند شد و امیدواریم بتوانیم این سیاست را اجرا کنیم.

وی افزود: در حال حاضر بانوان حدود 25 درصد از کل ورزشکاران را تشکیل می دهند و در تیم ها نیز حدود 30 درصد را بانوان تشکیل می دهند که البته روز به روز بر تعداد بانوان افزوده می شود.

 

** وزیر ورزش و جوانان گفت: مستقل شدن ورزش از امور جوانان در دستور کار این وزارت قرار دارد.

محمود گودرزی ظهر دوشنبه در جمع کارکنان و مسئولان ورزش استان گلستان اظهار کرد: اشتغال، بهبود وضع اقتصادی، امور فرهنگی و ورزش تنها بخش هایی از امور جوانان است که با همکاری دستگاه های اجرایی مختلف باید سازماندهی شود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به کمبود امکانات و سرانه ورزشی در کشور تصریح کرد: در هشت سال گذشته تمرکز بر زیرساخت ها بود که خوب است اما کافی نیست و در برنامه چهارم توسعه کشور قرار بود سرانه ورزشی به یک مترمربع برسد که اکنون این میزان 70 سانتیمترمربع است.

گودرزی همچنین از حقوق پایین کارکنان این وزارتخانه ابراز نارضایتی کرد و افزود: این وزارتخانه در میان 31 دستگاه اجرایی کشور از نظر پرداخت حقوق و دستمزد در رتبه سی ام قرار دارد و میانگین پرداخت حقوق در این وزارتخانه 900 هزار تومان است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩۴, ٢٣:۴۴

   

پر مبحث ترین ها