سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در اوزان 66 و 120 کیلوگرم/

کشتی گیران قمی در جام شهدای گمنام 2 مدال طلا و برنز گرفتند

در پایان نخستین دوره رقابت های کشتی فرنگی و آزاد جام شهدای گمنام در جزیره کیش، تیم کشتی کیش با 57 امتیاز موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و تیم‌های کشتی رامسر با 55 امتیاز و استان یزد با 44 امتیاز دوم و سوم شدند.
 دبیر هیئت کشتی استان قم از موفقیت کشتی گیران قمی در کسب مدال های طلا و برنز مسابقات کشتی فرنگی جام شهدای گمنام خبر داد.

احمد رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جام شهدای گمنام کشور در اوزان مختلف با حضور کشتی گیران شش تیم به میزبانی جزیره کیش در سالن چند منظوره المپیک این جزیره برگزار شد.

وی اضافه کرد: این رقابت‌ها با حضور تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی رامسر، گنبد کاوس، یزد، نهاوند، قم و یک تیم منتخب خارجی‌های مقیم کشورمان متشکل از کشتی‌گیرانی از کشورهای گرجستان، ازبکستان، پاکستان، تاجیکستان و دو تیم از جزیره کیش به انجام رسید.

کسب یک نشان طلا و یک مدال برنز توسط کشتی گیران قمی

دبیر هیئت کشتی استان قم ابراز داشت: کشتی گیران شرکت کننده در نخستین دوره رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام شهدای گمنام در اوزان 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت یک نشان طلا و یک برنز حاصل تلاش کشتی گیران قمی بود.

مدال برنز قهرمان جام یادگار امام در جام شهدای گمنام

وی با اشاره به افتخار آفرینی کشتی گیران قمی در این دوره از مسابقات، ابراز داشت: در وزن 96 کیلوگرم رشته فرنگی عباس نوری نماینده تیم اعزامی کشتی قم بود که در جدال با حریفان خود کشتی های بسیار جذابی به نمایش گذاشت و توانست مدال برنز این وزن را به خود اختصاص دهد.

رضایی خاطرنشان کرد: عباس نوری از کشتی گیران مطرح و سرشناس فرنگی استان قم و کشور است که سابقه کسب مدال در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام و حضور در تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان را نیز دارد و در این مسابقات نیز یک افتخار دیگر را به نام خود به ثبت رساند.

وی اظهار داشت: عباس نوری در این وزن رقابت نزدیک و تنگاتنگی با حریفان خود برای کسب مدال داشت و در نهایت بعد از سالار قاسمی کشتی گیر شرکت کننده از جزیره کیش و نعیم فرحی فرنگی کار عضوی تیم کشتی فرنگی رامسر در مکان سوم این وزن ایستاد و موفق به کسب مدال برنز شد.

قهرمانی کشتی گیر قمی در وزن 66 کیلوگرم

دبیر هیئت کشتی استان قم به درخشش کشتی گیر 66 کیلوی قمی در این مسابقات نیز اشاره کرد و عنوان داشت: کشتی گیر طلایی قم در این دوره از پیکارهای کشتی فرنگی جام شهدای گمنام مرتضی الهیاری بود که در وزن خود با درخشش خیره کننده ای توانست مدال طلا را کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: مرتضی الهیاری در راه کسب مقام قهرمانی و نشان طلای وزن 66 کیلوگرم حریفان خود را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشت تا اینکه در دیدار نهایی برابر مسعود قجر، یگانه کشتی گیر تیم جزیره کیش به برتری دست یافت و قهرمان شد.

رضایی اظهار داشت: در پایان نخستین دوره رقابت های کشتی فرنگی و آزاد جام شهدای گمنام در جزیره کیش، تیم کشتی کیش با 57 امتیاز موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و تیم‌های کشتی رامسر با 55 امتیاز و استان یزد با 44 امتیاز دوم و سوم شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٠, ١۶:٣٧

   

پر مبحث ترین ها