سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرصت سوزی تیم ملی والیبال/ نیمه نهایی پر؟

تیم ملی والیبال آلمان در مرحله اول این رقابت ها با برزیل همگروه بود و با قرار گرفتن در رده دوم گروه خود، جواز حضور در مرحله دوم پیکارها را به دست آورد.
تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار مرحله سوم رقابت های قهرمانی مردان جهان مغلوب آلمان شد تا ژرمن ها همچنان برای صعود به مرحله نیمه نهایی امیدوار بمانند و ملی پوشان ایران نیز بهترین فرصت را برای قطعی شدن صعود خود از دست بدهند.

دومین روز مسابقات مرحله سوم رقابت های والیبال قهرمانی مردان جهان امروز (چهارشنبه) در دو گروه سه تیمی این رقابت برگزار شد که تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در گروه H به مصاف آلمان رفت و مغلوب این تیم شد.

ملی پوشان والیبال ایران در این دیدار که در سالن اسپودک شهر کاتوویس لهستان برگزار شد سه بر صفر مغلوب شدند تا برای صعود به مرحله بعد نیاز به پیروزی قاطع برابر فرانسه داشته باشند.

شاگردان اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این دیدار در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 21 و 25 بر 19 برابر آلمان شکست را پذیرا شدند.

بازیکنان ایران در این دیدار در شرایط خوب خود نبودند. بازیکنان آلمان بسیار منظم بازی کردند و از تمامی فرصت های خود به خوبی استفاده کردند. آلمانی ها در سرویس، دریافت و به ویژه دفاع خوب کار کردند و حمله ایران را از کار انداخته بودند.

مشکلات تیم ملی والیبال ایران در ست سوم بیشتر شد به گونه ای که در امتیاز 12 بر 8 به سود ایران، 9 امتیاز متوالی به حریف داد تا دیگر امکان جبران این پوئن ها برای بازیکنان مهیا نشود.

تیم ملی والیبال ایران در این دیدار با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، عادل غلامی، امیر غفور و فرهاد ظریف مسابقه را آغاز کرد.

مهدی مهدوی، میلاد عبادی پور، آرمین تشکری و شهرام محمودی از دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند که با نظر سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه ست ها به زمین رفتند.

جورجی مکری از اسلواکی به عنوان داور اول و چولاکیان آرژانتنی به عنوان داور دوم قضاوت دیدار تیم های ایران و آلمان را بر عهده داشتند.

تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی رقابت های قهرمانی جهان موفق به شکست تیم های ایتالیا، آمریکا، ونزوئلا و بلژیک شد و برابر فرانسه مغلوب شد.

ملی پوشان ایران در مرحله دوم نیز تیم های آرژانتین، استرالیا و صربستان را شکست دادند و تنها شکست خود در این مرحله برابر لهستان میزبان پذیرفتند تا در نهایت با 7 پیروزی و دو شکست به مرحله سوم و شش تیم برتر جهان صعود کنند.

تیم ملی والیبال ایران فردا پنج شنبه و در دومین مسابقه خود در این مرحله به مصاف فرانسه می رود.

تیم ملی والیبال آلمان در مرحله اول این رقابت ها با برزیل همگروه بود و با قرار گرفتن در رده دوم گروه خود، جواز حضور در مرحله دوم پیکارها را به دست آورد.

این تیم در مرحله دوم نیز همراه با برزیل و روسیه به جمع شش تیم برتر مسابقات راه یافت.

آلمان قبل از مسابقه با ایران 10 بازی انجام داده بود که 7 پیروزی و 3 شکست نتیجه آن در سه مرحله این رقابت ها بود.

ایران و آلمان قبل از این مسابقه سه بار مقابل هم صف آرایی کرده اند که دو دیدار به سود آلمان (جام جهانی 1991 / لیگ جهانی 2013) و ایران در یک مسابقه پیروز (لیگ جهانی 2013) شده بود. نتیجه هر سه بازی نیز 3 بر صفر رقم خورده است. حال با این شکست ایران، تعداد پیروزی های آلمان به عدد سه می رسد.

تیم ملی والیبال آلمان با شکست ایران صعودش به مرحله نیمه نهایی قطعی شد و فردا دو تیم ایران و فرانسه باید برای دیگر سهمیه این گروه مبارزه کنند. ملی پوشان والیبال ایران در صورتی می توانند به مرحله نیمه نهایی و چهار تیم برتر صعود کنند که از فرانسه سه امتیاز بگیرند و در مسابقه با این تیم حداقل 15 پوئن بیشتر از فرانسه به دست آوردند.
منبع: ایرنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۶-١٣٩٣, ١٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها