سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همه راه‌های صعود تیم ملی والیبال ایران

در صورتی که لهستان این بازی را ببرد این تیم هم صعود می‌کند و از بین آمریکا و ایران یک تیم به مرحله بعد راه خواهد یافت.
تیم ملی والیبال ایران با شکست برابر لهستان در رده چهارم گروه E رقابتهای قهرمانی جهان قرار گرفت. از این گروه فرانسه صعود خود را مسجل کرده و دو تیم دیگر می‌توانند به مرحله بعد راه یابند. تیم ایران با اما و اگرهای فراوان می‌تواند حضورش را در مرحله سوم این مسابقات مسجل کند.

به گزارش مهر، شکست نزدیک تیم ملی والیبال ایران برابر لهستان کار صعود تیم کشورمان را به مرحله سوم مسابقات قهرمانی جهان سخت کرده است. شاید اگر بازیکنان تیم ملی در مرحله گروهی این مسابقات یک امتیاز از فرانسه می‌گرفتند اکنون با امیدواری بیشتری به استقبال دیدار روز یکشنبه خود برابر صربستان می‌رفتند.

روز یکشنبه مرحله دوم این مسابقات پایان می‌یابد و چهره شش تیم صعود کننده از دو گروه E و F مشخص خواهد شد. هم اکنون از گروه E تیم فرانسه صعود خود را به مرحله سوم مسجل کرده و تیم‌های لهستان، آمریکا و ایران برای کسب دو سهمیه دیگر می‌جنگند. در این بین تیم کشورمان نسبت به دو تیم دیگر از شانس کمتری برخوردار است. اما در گروه F برزیل و روسیه به مرحله بعد راه یافته‌اند و از بین تیم های آلمان و کانادا یک تیم به مرحله بعد راه پیدا می‌کند.

روز یکشنبه از گروه E دو بازی همزمان راس ساعت 19:10 برگزار می‌شود که طی آنها ایران برابر صربستان به میدان می‌رود و در دیگر مسابقه همزمان آمریکا مقابل آرژانتین صف آرایی می‌کند. باخت تیم صربستان برابر فرانسه باعث شد این تیم هیچ شانسی برای صعود نداشته باشد و برای همین با آرامش خاطر مقابل ایران قرا می‌گیرد اما در آنسوی میدان تیم خسته ایران که تا بامداد روز یکشنبه جدال نفسگیری را مقابل لهستان برگزار کرده بود تنها به برد 3 امتیازی فکر می‌کند تا شانس خود را برای صعود زنده نگه دارد.

تیم ایران اگر به صربستان ببازد که از گردونه مسابقات حذف می‌شود و اگر از این مسابقه یک امتیاز کسب کند هم تقریبا شانسی ندارد چرا که آمریکا حتی در صورت باخت 3 بر صفر یا 3 بر یک برابر آرژانتین که غیر ممکن به نظر می‌رسد از نظر معدل ست و امتیاز وضعیت بهتری دارد و صعود می‌کند. روی کاغذ شاید ولاسکو بتواند با شکست آمریکا به ایران خدمت کند ولی اگر واقع بینانه جدال دو تیم را بررسی کنیم شانسی برای آرژانتینی‌ها قایل نخواهیم شد.

در دو بازی دیگر این گروه که همزمان از ساعت 22:55 آغاز می‌شود ایتالیا و استرالیا یک بازی بی تاثیر را برگزار می‌کنند اما جدال لهستان برابر فرانسه حساس خواهد بود. فرانسه از قبل صعود خود را مسجل کرده است و باید دید که در این بازی هم با تمام قوا به میدان خواهد آمد یا به بازیکنان اصلی خود استراحت خواهد داد. با توجه به میزبانی لهستانی‌ها و اینکه فدراسیون جهانی والیبال هم از حضور میزبان در مرحله بعدی مسابقات استقبال می‌کند از حالا می‌توان شانس برد لهستان را بیشتر دانست. از یاد نبریم لهستانی‌ها بدون در نظر گرفتن این شرایط هم در سطحی بازی می‌کنند که بتوان پیروزی این تیم را متصور بود.

در صورتی که لهستان این بازی را ببرد این تیم هم صعود می‌کند و از بین آمریکا و ایران یک تیم به مرحله بعد راه خواهد یافت. اگر لهستان بازی را به فرانسه 3 بر صفر یا 3 بر یک واگذار کند در آنصورت پیروزی 3 امتیازی ایران برابر صربستان باعث صعود تیم کشورمان خواهد شد اما اگر لهستان یک امتیاز از فرانسه بگیرد آنوقت این تیم میزبان است که صعود خواهد کرد چرا که از معدل ست و معدل امتیاز بالایی برخوردار است. با این حساب تیم ایران باید برابر صربستان 3 امتیاز کسب کند و منتظر اتفاقات دیگر بازی‌ها بماند تا شانس صعود خود را بررسی کند.

برنامه کامل بازی‌های روز یکشنبه و جدول رده‌بندی به شرح زیر است:

گروه E
* ایران - صربستان، ساعت 19:10
* آمریکا - آرژانتین، ساعت 19:10
* لهستان - فرانسه، ساعت 22:55
* ایتالیا - استرالیا

جدول رده‌بندی گروه E:
1- فرانسه 16 امتیاز
2- لهستان 14 امتیاز
3- آمریکا 13 امتیاز
4- ایران 12 امتیاز
5- صربستان 9 امتیاز
6- آرژانتین 6 امتیاز
7- ایتالیا 2 امتیاز
8- استرالیا بدون امتیاز

گروه F
* برزیل - روسیه، ساعت 19:10
* فنلاند - بلغارستان، ساعت 19:10
* آلمان - کانادا، ساعت 22:55
* کوبا - چین، ساعت 22:55

جدول رده‌بندی گروه F:
1- برزیل 18 امتیاز
2- روسیه 17 امتیاز
3- آلمان 12 امتیاز
4- کانادا 10 امتیاز
5- کوبا 5 امتیاز(معدل 0.600)
6- بلغارستان 5 امتیاز(معدل 0.533)
7- فنلاند 3 امتیاز
8- چین 2 امتیاز
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها