سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«مزدک» را به برزیل اعزام کردیم تا «عادل» از تهران گزارش کند

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٣:١٩    نسخه چاپی    
در میان همه اعزام هایی که در حاشیه حضور تیم ملی ایران در برزیل صورت گرفت، می توانیم عنوان «بی حاصل ترین» اعزام را به فرستادن مزدک میرزایی به جام جهانی اعطا کنیم.
گزارشگر خوب فوتبال که قرار بود هر سه بازی تیم ملی ایران را از ورزشگاه های محل مسابقه گزارش کند، حاصل کارش یک نیمه آزار دهنده برای مردم بود تا به شوخی بگویند «بهترین تعویض بازی ایران و آرژانتین، تعویض عادل و مزدک بود».

صدا و سیما خیلی مدت ها پیش از آغاز رقابت های جام جهانی فوتبال تصمیمش را گرفته بود و تهیه کنندگی ویژه برنامه جام جهانی را بر خلاف سال های گذشته از حسین ذکایی و گرفت و به عادل فردوسی پور داد و این به این معنی بود که عادل برای جام جهانی به برزیل نخواهد رفت و در تهران تهیه کنندگی و اجرای ویژه برنامه جام جهانی را برعهده خواهد گرفت.

با حذف شدن نام فردوسی پور از لیست گزارشگران اعزامی به برزیل مهم ترین گزینه صدا و سیما برای اعزام و پوشش بازی های تیم ملی فوتبال ایران، مزدک میرزایی بود که یک سال پیش بازی صعود ایران به جام جهانی را در اولسان کره گزارش کرده بود.

علی رغم اینکه پیش از آغاز جام جهانی مشخص شد که صدا و سیما قصد دارد مزدک میرزایی را راهی برزیل کند اما اقدام دیرهنگام صدا و سیما برای اعزام وی موجب شد تا محمدرضا احمدی بازی ایران و نیجریه را از تهران گزارش کند و البته در زمان آن بازی هم میرزایی هنوز در تهران به سر می برد.

اما سرانجام برای بازی روز شنبه ایران برابر آرژانتین بود که پای گزارشگران تلویزیون ایران هم به برزیل و بلوهوریزنته باز شد. اما تدارکات عجیب و ضعیفی که صدا و سیما برای گزارشگران اعزامی اش در نظر گرفته بود، منجر به این شد که مزدک میرزایی با تنها 45 دقیقه گزارش آن هم از طریق موبایل و با یک صدای بی کیفیت که در تمام 45 دقیقه هم از تصویر پیش بود، حسابی با اعصاب و روان تماشاگران فوتبال ایران بازی کند.

کیفیت پایین گزارش مزدک موجب شد تا عادل فردوسی پور نیمه دوم بازی را از تهران گزارش کند که بی شک یکی از به یادماندنی ترین گزارش های تاریخ حرفه ای او هم شد.

گزارشی که مورد توجه مردم هم واقع شد و با بازی پر شور و خوب بازیکنان تیم ملی کشورمان در زمین هم کاملا همخوان بود.

حدفاصل بازی با آرژانتین تا بازی با بوسنی مزدک میرزایی تنها چند ارتباط تصویری با برنامه 2014 برقرار کرد که البته چندان چشمگیر نبود. اما شاهکار مسئولان صدا و سیما در اعزام گزارشگر به برزیل در بازی با بوسنی رخ داد. جایی که پلیس بین دو نیمه، مزدک میرزایی را از ورزشگاه بیرون کردند.

نکته قابل توجه اینکه مزدک میرزایی هم آی دی کارت داشت و هم بلیت این دیدار را، اما چون باکس مخصوص برای گزارش این دیدار خریداری نشده بود، اجازه گزارش مستقیم از برزیل را پیدا نکرده و حق گزارش نیافت.

آی اسپورت مدعی شده: « ظاهرا به این خاطر که تلویزیون ایران حق پخش دیدارها را به جای شبکه بی این اسپورت از یک کشور ثانویه خریده، اجازه گزارش مسابقات از محل ورزشگاه ها را ندارد.»

به هرحال هرچه که بوده در کنار سفر هنرمندان به برزیل سفر گزارشگران صدا و سیما به جام جهانی یکی از بی ثمرترین اعزام هایی بود که صورت گرفت و مزدک میرزایی تنها یک 45 دقیقه فرصت هنرنمایی یافت که آن هم به دلیل ایرادات فنی به اندازه کافی اعصاب بینندگان خراب شد.

مسئولان صدا و سیما با یک اعزام بی هدف و صرف هزینه هایی در این میان هیچ سودی نبردند. آن ها بدون فراهم کردن ملزومات کار برای گزارشگر هم یک اعزام کور به برزیل را رقم زدند و هم یک گزارشگر خوب را از برنامه 2014 گرفتند تا بازی ها بین برخی گزارشگران پر انتقاد صدا و سیما پاس کاری شود.
منبع: تابناک
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩٣, ١٣:١٩

   

پر مبحث ترین ها