سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فراموشی پیشکسوتان، در هیاهو و شادی جام جهانی

مردم! می دانید «همایون بهزادی» به کما رفته است

بروز شده : ٣-٠۴-١٣٩٣, ٢٣:٣٠    نسخه چاپی    
پیشکسوتی که اگر فوتبال ایران امروز موفقیتی دارد ، بخشی از آن را مدیون به همین آدمی است که گوشه خانه کز کرده و کسی حالش را نمی پرسد، حتی عادل فردوسی پور و برنامه 90!
اینجا تهران است، بازی های تیم ملی در برزیل برگزار می شود.ایران با نیجریه به تساوی صفر- صفر می رسد، ملت خوشحالند، مسئولین پز مدیریت برتر می دهند، صدا و سیما سرود پیروزی پخش می کند و عادل فردوسی پور از بازی منطقی تیم ملی ایران تمجید می کند.

اینجا تهران است ، تنها چند روز گذشته و امروز روز بازی سخت ایران با آرژانتین است.تیم ملی دقیقه 91 گل می خورد، فوتبال ایران شکست می خورد اما مردم در کوچه و خیابان ها در حال پایکوپی اند، صدا و سیما دوباره سرود پخش می کند و فوتبال ایران تحسین می شود اما کسی نمی داند در گوشه ای از تهران، یک پیشکسوت فوتبال ایران آنقدر بیمار است که بعد از بازی به یاد ندارد، تیم ملی با چه تیمی بازی داشت و چه نتیجه ای حاصل شد و تنها می داند که خوشحال است.

پیشکسوتی که اگر فوتبال ایران امروز موفقیتی دارد ، بخشی از آن را مدیون به همین آدمی است که گوشه خانه کز کرده و کسی حالش را نمی پرسد، حتی عادل فردوسی پور و برنامه 90!

برنامه ای که به چم و خم فوتبال ایران توجه می کند اما همایون بهزادی را از یاد برده است.
همایونی که ملقب به سرطلايي بود اما امروز در سر خود آنقدر مشکل دارد که با لکنت سخن می گوید ، به کما می رود و افسرده می شود اما دریغ از یک احوال پرسی ساده از فدراسیونی پر طمطراق که پر است از زرق و برق های اضافی.

دریغ از دلجویی بازیکنانی که این روزها قراردادهای میلیاردی و جیب پر پول دارند اما یک هزارم غیرت و مسئولیت پذیری امثال همایون بهزادی ها را ندارند و تنها اقدام قابل ذکر آنها پز دادن با تیپ و قیافه های آنچنانی و خودروهای گران قیمت است.
سر طلاییی که وقتی از او می پرسم بیماریتان چیست ،همسرش را صدا می کند و می پرسد:آذر جان مشکل من چه بود؟! و آنقدر در تکلم مشکل دارد که همسرش به جای او به سوالات ما جواب می دهد.

با همه اینها اما سرطلایی دوست داشتنی فوتبال ایران در دو دهه 40 و 50، هنوز هم آنقدر غیرت دارد که با وجود بیماری، بازی های تیم ملی ایران را تماشا کند و از بازی خوب ایران تمجید کند و در پاسخ به سوال شفاف درباره ایران و آرژانتین بگوید: ایران بیش از حد انتظار ظاهر شد و ان شاالله آن تیم( نام تیم بوسنی را فراموش می کند) را شکست می دهیم.
در هر حال، این روزها زندگی سرطلایی معروف ما، بازیکنی که 18 ساله براي تيم ملي فوتبال انتخاب شد تا به كرالاي هندوستان برود و در مسابقات فوتبال مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا حضور يابد، داستان پر دردی است از گلایه هایی که از سر فراموش شدن است.

همسر همایون بهزادی نیز اما در گلایه های همسرش شریک است.او می گوید: تنها لطفی که مسئولان فدراسیون به همایون کرده اند، این بود که حقوقی که او از فدراسیون دریافت می کرد، قطع نشده و گرنه هیچ توجه معنوی از سوی مسئولان به همسر من نشده و بنده نیز سطح توقع خود را از انها پایین آوردم.
او همچنین به شفاف می گوید: سال گذشته در چنین زمانی همایون به کما رفت اما تنها یکی از سایت های نه چندان مطرح یک خبر کوتاه از بیماری وی روی خط رفت و هیچکدام از هم دوره ای ها، شاگردان همایون و مسئولان فدراسیون برای دلجویی معنوی از او اقدامی نکردند. و زمزمه های گلایه آمیز ادامه دارد.

گلایه های که مهر تایید است بر بیماری یک پیشکسوت فوتبال. پیشکسوتی که هنوز گل های تاریخی اش در جام ملت های آسیا از یاد نرفته است اما در روزهای شاد فوتبالی مردم ایران و قبل از آن، کسی حال او را نپرسید. حتی مایی که برای پیش بینی نتیجه بازی ایران و بوسنی سراغ او را گرفتیم و دلمان به درد آمد.
روزی روزگاری نه چندان دور اما ما مردم ایران به پشت هم بودن و فراموش نکردن شهرت داشتیم.روزی روزگاری اما....
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۴-١٣٩٣, ٢٣:٣٠

   

پر مبحث ترین ها