سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علی دایی: آقای روحانی! وزارتخانه‌ات شنود می‌شود

بروز شده : ٧-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٢٣    نسخه چاپی    
من نگران خودم نیستم چون مردم و آنهایی که باید حقایق را بدانند می دانند. نگرانی من برای آن است که مردم به شما رای دادند تا بساط بگم بگم ها ، بلوتوث بازی ها و این قبیل کارهای غیر اخلاقی برچیده شود ولی گویا با وجود برملا شدن این اتفاقات در وزارت ورزش بازهم دوستان تلاش دارند از کاری اشتباه دفاع کنند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خطاب به رئیس جمهوری ایران گفت: آقای روحانی در یکی از وزارتخانه‌هایت دستگاه شنود می‌گذارند و فایل صوتی منتشر می‌کنند.
به گزارش خرداد، علی دایی در گفت‌وگو با فارس در مورد برخی از اظهارات مسئولان وزارت ورزش و جوانان خاطر نشان کرد: من تعجب می کنم چرا آقای خادم بدون تحقیق و بررسی و بدون اینکه بداند من چه گفته‌ام اظهار نظر می کند. فایل صوتی مصاحبه من موجود است.هیچ جا نگفته ام خادم به رسانه ها پول داده بلکه این پولی است که در وزارت، دیگران به رسانه ها داده اند و مدارک آن هم وجود دارد.یا مثلا می گویند من گفته ام به 51 نفر پول داده اند در حالی که من اعلام کرده ام پول 51 هیات طبق محاسبات خودتان را به این افراد داده اند. خودتان هم می‌دانید کدام لیست مدنظر من است و می دانید وجود دارد و اگر فردی را که خودتان صلاحیتش را تایید می کنید معرفی کنید لیست را به او می دهم. جالب است حالا می گویند آن لیست هدایای نوروزی بوده که البته گویا به برخی افراد خاص داده شده و عید نوروز شامل همه نشده و بقیه احتمالا کریسمس هدیه می گیرند!

او افزود:من اگر از امیر خادم به عنوان یک مدیر ورزشی توقع نداشته باشم پس باید از چه کسی توقع داشته باشم. فضای ورزش را از وجود افراد مخرب پاک کند؟ اینکه فایل اظهارات و گفت‌وگوها نشستی که در دفتر معاون وزیر برگزار شده به دست رسانه ها می رسد اتفاق کوچکی نیست اما آقای خادم جوری اظهار نظر می کند که به نظر می‌رسد این کار یا با دستور خود او بوده یا عزمی برای مبارزه با این رفتارهای غیر اخلاقی و خاله زنکی وجود ندارد.

دایی تصریح کرد:در دفتر معاون وزیر هزار سند و مدرک و نامه محرمانه هم وجود دارد. با انتشار این فایل صوتی، آیا آقای خادم نگران امنیت محیط کارش نیست؟ افراد حاضر در جلسه مشخص هستند.غیر از من،علی پروین، گرشاسبی، هدایتی، امیر خادم، عبدالحمید احمدی، ناظمی و یکی دیگر از معاونین بودند و همه می دانند در آن نشست چه کسی می توانسته فایل صوتی تهیه و منتشر کند.توپ را به زمین دیگران نیاندازید. یک نفر در تلویزیون نشان می دادند معروف بود به آقای دوربینی که در همه مراسم‌ها خود را مقابل دوربین ها قرار می داد و به آقای دوربینی معروف بود. حالا اینجا هم یک نفر به نام آقای «ضبط صوت» داریم که هویتش برای همه مشخص است بعد آقای خادم می گوید من و علی پروین برویم از آن رسانه شکایت کنیم و وزارت هم حمایت می کند. رسانه ای که فایل صوتی دفتر معاون وزیر را کارمند وزارتخانه به او داده چرا نباید منتشر کند؟ او دنبال تیراژ است و کار خودش را انجام می دهد اما سئوال اینجاست که این فایل چگونه بین آن تعداد افراد محدود حاضر در جلسه تهیه و منتشر شده است؟ مردم را که نباید فریب بدهیم و قرار نیست با فرافکنی، صورت مساله را پاک کنیم. در مورد آن لیست دروغین قراردادها و زمان انتشار آن گفتید کار زشت و غیر اخلاقی بوده بعد خودتان حمایت کردید، حالا هم درباره فایل صوتی همین را می گویید. مگر با حرف و شعار و اینکه بگوییم کار زشت و غیر اخلاقی رخ داده فضا سالم می شود؟

سرمربی پرسپولیس توضیح داد:به نظرم در این باره، به هر دلیلی وزارت ورزش نمی خواهد ورود کند و اتفاق رخ داده را مهم نمی داند. من خطاب به رییس جمهور می گویم جناب آقای روحانی؛ رییس جمهور منتخب مردم و حقوقدان برجسته کشور؛ در دولت شما و در وزارتخانه ای که مخاطبان بسیار دارد انگار دستگاه شنود کار گذاشته اند.

من نگران خودم نیستم چون مردم و آنهایی که باید حقایق را بدانند می دانند. نگرانی من برای آن است که مردم به شما رای دادند تا بساط بگم بگم ها ، بلوتوث بازی ها و این قبیل کارهای غیر اخلاقی برچیده شود ولی گویا با وجود برملا شدن این اتفاقات در وزارت ورزش بازهم دوستان تلاش دارند از کاری اشتباه دفاع کنند. دفاع از اشتباه، خودش بزرگترین اشتباه است. نمی دانم چرا نمی خواهند این واقعیت را بپذیرند و با مسبب آن برخورد کنند.

دایی در ادامه تاکید کرد: آقای رییس جمهور؛ مساله اینجاست که نباید تصور کرد فایل صوتی بحث دایی و پروین منتشر شده، بلکه به این موضوع بیاندیشید که از درون وزارتخانه دولت شما فایل صوتی منتشر شده. آیا این اتفاق کوچکی است؟ مثلا دیروز یک نفر به من می گفت آقای ضبط و صوت این فایل ها و لیست ها و اخبار و اسناد را به رسانه ها می فروشد! من اصلا این موضوع را تایید نمی کنم اما حق دارم شک کنم که اگر این کارها برایش نفعی ندارد پس چرا چنین کاری می کند؟یعنی دستور مافوق است؟

دایی ادامه داد: آقای خادم! شما مدیری ورزشی هستید. در این ورزش عرق ریخته اید. چکیده ورزش هستید نه چسبیده آن.شکست تو در مدیریت شکست من است، شکست ورزشی است که سال‌های سال با مدیریت های غیر ورزشی ضربه خورده است. فکر نکن علی دایی با تو دشمنی دارد.ما ورزشی ها گوشت همدیگر را هم بخوریم استخوان همدیگر را دور نمی اندازیم. من نگران اتفاقاتی هستم که دارد در آن وزارتخانه رخ می دهد و در جامعه به نام شما ثبت می شود. من و همه اهالی ورزش از شما توقع داریم ، ولی وقتی اظهاراتی مثل اینکه پروین و دایی بروند از روزنامه شکایت کنند را می شنوم حق دارم به همه چیز شک کنم. اینکه گفته اید خدایی هم هست اتفاقا همیشه به هر چه رسیده ام بر این باور بوده ام که لطف خدا بوده و گرنه می توانستم مثل میلیون ها نفر دیگر وضعیتی غیر از امروزم داشته باشم. به لطف همان خداست که از بیان حقیقت ترس و واهمه ای ندارم و دروغ نمی گویم.

وی افزود:در این ورزش هرگاه حرف حق بزنی می گویند فلانی حد و اندازه خودش را نمی داند. به طور مثال در بازی ما با داماش کمیته انضباطی رای داده بود که به دلیل تخلف تماشاگران داماش، این تیم به یک جلسه بازی بدون تماشاگر و 5 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شود.آیین نامه انضباطی می گوید یک جلسه محرومیت قطعی است و قابلیت طرح در استیناف را ندارد.ما همین را می گفتیم اما آقای حسن زاده می گفت چون 5 میلیون تومان جریمه قابل تجدید نظر خواهی است این محرومیت هم قابل تجدید نظر خواهی است. حالا پرونده رفته استیناف.از اعضای کمیته استیناف بپرسید چه رایی داده اند و چه جمله ای نوشته اند؟ نوشته اند آن بخش از رای که قطعی بوده باید اجرا می شد. بعد که ما اعتراض می کردیم می گفتند زیاده خواه هستید.
دایی در پایان گفت:امیدوارم ثابت شود هدف ، سالم سازی ورزش و فوتبال است نه مبارزه با آن به منظور ضعیف کردن باشگاههای مردمی ، بیزاری مردم از فوتبال و راحت شدن کار واگذاری باشگاه‌ها.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٢٣

   

پر مبحث ترین ها