سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرادي دومين طلاي ايران را به ارمغان آورد

با کسب مدال طلای نادر مرادی ایران در مجموع با 2 طلا و یک برنز به مکان نوزدهم جدول رقابت های پارالمپیک لندن صعود کرد.
وزنه بردار دسته 60- کیلوگرم ایران موفق به کسب دومین مدال طلای کاروان "دلوار" در بازی‌های پارالمپیک لندن شد تا این کاروان بعد از مدال طلای جلیل باقری به دومین مدال زرین در روز سوم بازی‌ها دست یابد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به لندن، نادر مرادی با بالای سر بردن وزنه 196 کیلوگرمی به مدال طلای پارالمپیک لندن رسید. مرادی در حرکات اول و دوم وزنه‌های 192 و 196 را مهار کرد اما در حرکت سوم در پرس وزنه 203 کیلوگرمی ناکام ماند.

در وزن 60- کیلوگرم مسابقات وزنه برداری پارالمپیک لندن بعد از مرادی، "ایفانی ناجوفور" از نیجریه با حدنصاب 188 دوم شد و "یانگ" از چین با مهار وزنه 185 کیلوگرمی به مدال برنز رسید.

جلیل باقری روز شنبه در ماده پرتاب چکش به مدال طلای پارالمپیک لندن دست یافته بود. کاروان ایران تا کنون دو مدال طلا توسط جلیل باقری (پرتاب وزنه) و نادر مرادی (وزنه برداری) و یک برنز توسط ساره جوانمردی (تیراندازی) به دست آورده است.

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک لندن از 8 تا 18 شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشى (10 رشته جانبازان و معلولان و 3 رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار "توکل، تلاش، میثاق با شهدا" در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩١, ٠٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها