سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ايتاليا 2 آلمان 1 ‏‎‏، شاهكار سوپر ماريو

بروز شده : ٩-٠۴-١٣٩١, ١١:٢١    نسخه چاپی    
اشتباه عجیب از مدافعان آلمان و 2 گل از ماریوبالوتلی ایتالیا را در همان نیمه اول در شرایط پیروزی گذاشت
نمایش درخشان ماریو بالوتلی ایتالیا را به فینال یورو 2012 رساند. ایتالیا در دیداری فوق‌العاده تماشایی آلمان را با نتیجه دو بر یک در ورزشگاه ملی ورشو شکست داد.

ایتالیا شایسته این برد بود و در نیمه دوم می‌توانست به گل‌های بیشتری هم برسد، اما بازیکنان موقعیت‌های متعددی که به دست آوردند را به هدر دادند.

ماریو گومز و تونی کروس به ترکیب اصلی آلمان برگشته بودند، و در ایتالیا هم جورجیو کیه‌لینی که از مصدومیت برگشته بود جای اینیاتسیو آباته را گرفته بود.

آلمان اولین موقعیت جدی بازی را داشت. ضربه متس هوملز، مدافع آلمانی‌ها از جیان‌لوییجی بوفون گذشت ولی آندره‌آ پیرلو روی خط دروازه توپ را کنترل کرد و به بوفون سپرد.


بوفون اندکی بعد نزدیک بود باعث گل به خودی آندره‌آ بارزالی شود. او سانتر ژروم بواتنگ را ناقص دفع کرد و توپ را به پای بارزالی زد اما توپ در نهایت به شکلی خطرناک به کرنر رفت. اگر این توپ گل می‌شد دومین گل به خودی بارزالی در تورنمنت‌های مهم رقم می‌خورد!

ایتالیا سریع‌تر از آلمان در بازی جا افتاد و با بازی صبورانه در خط میانی ریتم خود را بر بازی تحمیل کرد. ریکاردو مونتولیوو شوتی به سمت دروازه مانوئل نویر زد که دروازه‌بان آلمان توپ را در آغوش گرفت. دروازه او کمی بعدتر باز هم به خطر افتاد و او این بار ضربه آنتونیو کاسانو را به‌سختی به کرنر فرستاد.

خط دفاعی آلمان متزلزل بود و ایتالیا در همان دقیقه 20 از اشتباهات آنها بهره برد. کیه‌لینی توپ را به کاسانو در سمت چپ سپرد، مهاجم میلان هم سانتری عالی روی دروازه انجام داد و بالوتلی بالاتر از هولگر بداشتوبر پرید و توپ را وارد دروازه نویر کرد که گمان می‌کرد بالوتلی توپ را به سمت دیگر دروازه خواهد زد.
ايتاليا 2 آلمان 1 ‏‎‏، شاهكار سوپر ماريو


ایتالیا با این گل روحیه گرفت. آلمان هم همچنان به اشتباه ادامه می‌داد. ریکاردو مونتولیوو که دقایقی قبل اجازه داده بود بداشتوبر توپ را در محوطه جریمه آلمان از او بگیرد، این بار با پاسی استثنایی گل دوم را ساخت. خرید جدید میلان از سمت چپ خط دفاعی تیمش با پاسی بسیار بلند و فوق‌العاده توپ را از روی سر مدافعان آلمان رد کرد و به بالوتلی سپرد که از تله آفساید گریخته بود. بالوتلی هم به پیش تاخت و با کات بیرون پا ضربه‌ای محکم به توپ زد و آن را به سقف دروازه آلمان کوبید. نویر هیچ واکنشی نتوانست نشان دهد. مهاجم منچسترسیتی در شادی پس از گل پیراهنش را درآورد و اخطاری بیهوده گرفت.

آلمان شادابی همیشگی را نداشت و یواخیم لو بین دو نیمه تصمیم گرفت ماریو گومز و لوکاس پودولسکی بی‌اثر را بیرون بیاورد و مارکو روییس و میروسلاو کلوزه را به جای آنها به میدان بفرستد. آلمان با آمدن این دو نفر بهتر شد و فیلیپ لام که تهاجمی‌تر شده بود می‌تواسنت در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم گل بزند، اما ضربه او روی پاس تونی کروس اصلا خوب نبود.

آلمان به پیش می‌تاخت ولی بارزالی و بونوچی در دو صحنه با دفاعی عالی مانع گل‌زنی کلوزه و اوزیل از فواصل نزدیک شدند.

سپس روییس ضربه ایستگاهی زیبایی از فاصله 20 متری زد که بوفون به‌سختی توانست توپ را دفع کند. توپ به تیر افقی برخورد کرد و به بیرون رفت.

آلمانی‌ها با وجود حمله همچنان مقابل دروازه ایتالیا مشکل گل‌زنی داشتند و خط دفاعی‌شان هم بدتر از نیمه اول بود. الساندرو دیامانتی که به‌جای بالوتلی مصدوم به میدان رفته بود چند بار دردسرساز شد. او یک بار موقعیتی عالی داشت اما لغزید و به زمین خورد و نتوانست توپ را خوب کنرتل کند. دیامانتی روی صحنه‌ای دیگر توپ را به کلودیو مارکیزیو سپرد که پشت سر بداشتوبر قرار داشت، اما ضربه او به کنار دروازه برخورد کرد.

مارکیزیو در دقیقه 75 فرصتی عالی یافت و لغزش بداشتوبر باعث شد او تنها نویر را پیش رو داشته باشد، اما ضربه خودخواهانه او، در حالی که می‌توانست توپ را به آنتونیو دی‌ناتاله پاس بدهد از کنار دروازه به بیرون رفت.

ایتالیا باز هم به پیش تاخت و این بار نوبت دی‌ناتاله بود که در سمت راست دروازه نویر توپ را بگیرد و به زمین بخورد. به نظر می‌رسید چمن آن منطقه از میدان مشکلاتی جدی دارد.

دی‌ناتاله کمی بعد از تله آفساید گریخت و در موقعیتی تک به تک با نویر توپ را به تور کنار دروازه کوبید.

ایتالیا گل سوم را هم زد اما داور به‌درستی آفساید اعلام کرد. دیامانتی توپ را به فدریکو بالتزارتی سپرد و او هم آن را درون دروازه نویر قرار داد، اما او در لحظه پاس جلوتر از مدافعان آلمان بود.

آلمان به حملاتی احساسی دست زد و در نهایت به دلیل خطای هند بالتزارتی، که توپ را با بدن کنترل کرد اما توپ به دستش هم برخورد کرد، صاحب یک ضربه پنالتی شد. اوزیل پشت توپ ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد.

آلمانی‌ها به حملات شدیدی دست زدند و مانوئل نویر عملا دروازه را رها کرده بود، اما سرانجام این ایتالیا بود که بازی را می‌برد و به دیدار فینال راه می‌یافت. تیم یواخیم لو هم برای دومین بار پیاپی در نیمه‌نهایی جامی بزرگ شکست می‌خورد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۴-١٣٩١, ١١:٢١

   

پر مبحث ترین ها