سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایتالیا صفر(4)– انگلیس صفر(2)؛بازگشت سه شیرها به خانه

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩١, ٢٣:٢۴    نسخه چاپی    
ایتالیا بعد از تساوی در 120 دقیقه ، در ضربات پنالتی انگلیس را از جام بیرون کرد
انگلیس باز هم در ضربات پنالتی شکست خورد؛ این بار برابر ایتالیا که نمایشی عالی در طول 120 دقیقه مسابقه داشت اما به آن‌چه در طول بازی شایسته‌اش بود در ضربات پنالتی رسید.

ایتالیا مالک مطلق میدان بود و فرصت‌های بسیاری را از دست داد. البته کار دفاع انگلیس هم عالی بود.

انگلیسی‌ها نسبت به بازی با اوکراین تغییری در ترکیب خود نداشتند و روی هاجسون دنی ولبک را در ترکیب اصلی نگه داشته بود. چزاره پراندلی هم به ماریو بالوتلی به جای آنتونیو دی‌ناتاله بازی داده بود. لئوناردو بونوچی جایگزین جورجیو کیه‌لینی مصدوم شده بود و ریکاردو مونتولیوو هم به جای تیاگو موتا به میدان رفته بود.

هر دو تیم در دقایق ابتدایی موقعیت‌هایی عالی داشتند. دانیله دروسی از راه دور شوتی زیبا زد که به تیر دروازه برخورد کرد و سپس گلن جانسن از داخل محوطه شش‌قدم توپ را مستقیم به جیان‌لوییجی بوفون زد.

جانسن از سمت راست خوب کار می‌کرد و سانتر عالی او را یک بار وین رونی خواست با ضربه سر بزند اما نتوانست ضربه خوبی به توپ بزند.

تیم پراندلی به‌تدریج مالکیت توپ و میدان را در دست گرفت. بالوتلی یک بار داشت تک به تک می‌شد که جان تری از راه رسید و موقعیت را گرفت. سپس پاس مونتولیوو در راه بالوتلی قرار گرفت اما ضربه او مستقیم به دستان هارت بود.

انگلیس در ضدحملات خطرناک بود. رونی یک بار توپ را با پشت پا به ولبک پاس داد اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
ایتالیا صفر(4)– انگلیس صفر(2)؛بازگشت سه شیرها به خانه


اندکی بعد بالوتلی داشت گل برتری را می‌زد. پیرلو که نمایشی عالی داشت سانتری فوق‌العاده انجام داد که آنتونیو کاسانو آن را با ضربه سر در دهانه دروازه به بالوتلی پاس داد اما تکل عالی لسکات موقعیت را گرفت.

دانیله دروسی در ابتدای نیمه دوم شوتی زد که از کنار دروازه به بیرون رفت. سپس در موقعیتی دیگر هارت توپی را دفع ناقص کرد و مقابل پای بالوتلی انداخت اما توانست ضربه او را دفع کند.

سپس در یکی از معدود حملات انگلیس، روی ضربه‌ای ایستگاهی کم مانده بود سانتر جرارد مستقیما وارد دروازه شود، و وین رونی هم هرچه تلاش کرد نتوانست با پشت سر به توپ ضربه بزند.

حضور الساندرو دیامانتی و آنتونیو نوچرینو به جای کاسانو و دروسی جان تازه‌ای به حملات ایتالیا بخشید. دیامانتی از راه دور شوتی زد که هارت توانست آن را بگیرد. سپس نوچرینو موقعیتی عالی داشت که جانسن مانع گل‌زنی او شد.

وین رونی می‌توانست در لحظات پایانی دیدار بازی را به سود انگلیس تمام کند اما ضربه آکروباتیک او روی پاس عالی اندی کارول تازه‌وارد اندکی زود زده شد و تنها نوک کفشش به توپ برخورد کرد.

در ابتدای وقت‌های اضافی، ابتدا سانتر دیامانتی از هارت گذشت و به تیر دورتر برخورد کرد و سپس ولکات نتوانست با سانتر چیپ خود توپ را به کارول برساند.

دیامانتی سپس در حالی که فضایی خوب داشت نتوانست توپ را به چارچوب برساند. او اندکی بعد سانتری خطرناک انجام داد که نوچرینو با ضربه سر آن را به گل تبدیل کرد اما داور به درستی اعلام آفساید کرد.

در نهایت کار به پنالتی کشید. بالوتلی و جرارد ضربه خود را به منتهی‌الیه سمت راست دروازه زدند، ضربه مونتولیوو از کنار دروازه به بیرون رفت و رونی ضربه‌اش را به گل تبدیل کرد. سپس پیرلو با ضربه پنالتی چیپ فوق‌العاده تماشایی‌اش بازی را برای ایتالیا برگرداند. نوچرینو و دیامانتی پنالتی‌هایشان را گل کردند و اشلی کول و اشلی یانگ آنها را از دست دادند و در نهایت ایتالیا به دیدار با آلمان رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩١, ٢٣:٢۴

   

پر مبحث ترین ها