سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

يورو 2012 - مرحله يك چهارم نهايي

آلمان 4 – یونان 2: دیوار یونان فروریخت

بروز شده : ٣-٠۴-١٣٩١, ٠٠:٢۴    نسخه چاپی    
آلمان در نیمه اول کار دشواری مقابل دفاع منسجم یونان داشت اما در نیمه دوم توانست آنها را با گل‌های فراوان ببرد.
آلمان توانست با برد چهار بر دو مقابل یونان برای چهارمین دوره پیاپی به مرحله نیمه‌نهایی یورو 2012 راه پیدا کند.

مانشافت (لقب تيم ملي آلمان) بازی را مانند همیشه با کارآیی و بهره‌وری فراوانی آغاز کرد و در دقیقه 4 بداقبال بود که به گل نرسید. میکالیس سیفاکیس ضربه سامی خدیرا (خضیره) را ناقص دفع کرد، و آندره شورله که برای اولین بار در یورو به میدان می‌رفت توپ را به دروازه رساند اما داور آن را به دلیل این که شورله در موقعیت آفساید بود نپذیرفت.

مردان فرناندو سانتوس خلاقیت چندانی در حملات نداشتند و تنها شوت گریگوریس ماکوس بود که مانوئل نویر آن را به راحتی گرفت.

سپس آلمان با ضربه مارکو روییس، پس از حرکت تماشایی او از میانه میدان می‌توانست به گل برسد که این‌گونه نشد.

یونانی‌ها به دفاع مستحکم پرداختند و آلمان هم بازی را سریع‌تر کرد. روییس پس از یک و دو خوبی که با میروسلاو کلوزه داشت توپ را به مسعود اوزیل سپرد. اوزیل اما ضربه خوبی نزد.

آلمان به حملات خود ادامه می‌داد و یک بار کلوزه روی سانتر عالی اوزیل هر قدر تلاش کرد نتوانست به توپ برسد.

یونان هم البته موقعیت‌های خود را داشت. یک بار پاس عالی کاستاس کاتسورانیس از دفاع آلمان گذشت و ضربه سوتیریس نینیس را مانوئل نویر به سختی و در دو مرحله گرفت.

سپس ضربه شورله از کنار دروازه به بیرون رفت و شوت محکم خدیرا را هم سیفاکیس دفع کرد.

آلمان سرانجام در دقیقه 40 به گل رسید. فیلیپ لام به سمت مرکز میدان حرکت کرد و با شوتی تماشایی از راه دور دروازه سیفاکیس را باز کرد. توپ به دستان سیفاکیس هم برخورد کرد اما ضربه به حدی محکم بود که راهش را به سمت دروازه یافت. اندکی پیش از پایان نیمه هم شورله فرصت آن را یافت که آلمان را به گل دوم برساند اما ضربه او با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

یونان در نیمه دوم بسیار بهتر ظاهر شد اما در همان ابتدا کم مانده بود روی اشتباه سیفاکیس گل دوم را هم بخورد. او توپ را بسیار بد دفع کرد و توپ به شورله رسید اما او به جای این که شوت بزند ترجیح داد توپ را به کلوزه بسپرد و موقعیت زا دست رفت.

سپس یونان حمله خوبی داشت. کاتسورانیس پاس خوبی به ساماراس داد ولی پاس پشت پای او را تئوفانیس گکاس نتوانست به گل تبدیل کند.

یونان در هر حال در دقیقه 55 به گل تساوی رسید. در ضدحمله‌ای سریع بود که دیمیتریس سالپینگیدیس از سمت راست و از فضای پشت سر لام گریخت و پس از فراری عالی توپ را برای ساماراس سانتر کرد. او زودتر از ژرومب واتنگ به توپ رسید و توپ را به هر شکلی که بود از مانوئل نویر رد کرد. توپ به بدنه نویر برخورد کرد و روانه دروازه شد.

اما شادی یونانی‌ها دوامی نداشت. شش دقیقه بعد، سانتر بواتنگ از سمت راست را کلوزه نتوانست با ضربه سر بزند ولی توپ به خدیرا رسید و او هم با ضربه روی پا و سرضرب توپ را به سقف دروازه سیفاکیس کوبید.

مقاومت یونانی‌ها در هم شکسته بود و آلمان هم به خوبی از فرصت استفاده می‌کرد. این بار نوبت به کلوزه رسید که در دقیقه 68 گل‌زنی کند. او به هوا برخاست و ارسال عالی اوزیل را با ضربه سر به گل شصت و چهارم خود تبدیل کرد. کلوزه زودتر از سیفاکیس به توپ رسید و ضربه او عملا وارد دروازه خالی حریف شد.

آلمان با ضدحمله‌ای خطرناک در دقیقه 74 گل زد. کلوزه پاس خوب اوزیل را گرفت اما سیفاکیس بسیار به او نزدیک شده بود و ضربه اوزیل به دروازه‌بان یونان برخورد کرد. اما توپ مقابل پای روییس افتاد و او هم آن را به کمک تیر افقی دروازه در درون دروازه خالی قرار داد تا آلمان به رکورد 15 برد پیاپی در دیدارهای رسمی بسیار نزدیک شود.

یونان در دقیقه 89 یکی از گل‌های خورده را جبران کرد. بواتنگ در حالی که پشت به سانتر سالپینگیدیس داشت توپ را با دستانی باز زد و پنالتی حاصل را خود سالپینگیدیس برخلاف جهت حرکت نویر به گل تبدیل کرد.

آلمان با برنده دیدار ایتالیا و انگلیس بازی خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۴-١٣٩١, ٠٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها