سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پرتغال 2 هلند 1 ‏، هلند تمام شد!

رونالدو در هر نیمه یک گل زد تا پرتغال به دور بعد صعود کند. هلندی‌ها هم به‌شکلی شگفت‌انگیز و بدون حتی یک امتیاز حذف شدند.
پرتغال با درخشش کریس رونالدو توانست هلند را دو بر یک در ورزشگاه متالیست ببرد. هلند با این باخت از یورو کنار رفت.

برت ون‌مارویک تصمیم گرفته بود ترکیبی تهاجمی‌تر به میدان بفرستد و مارک ون‌بومل، کاپیتان تیم را کنار گذاشته و به رافائل ون‌دروارت بازی بدهد. کلاس-یان هونتلار هم جانشین ابراهیم افلای شد که در دو بازی گذشته درخششی نداشت.

پائولو بنتو هم تغییری در ترکیب پرتغال نداد.

هلند نیاز داشت با اختلاف دو گل پیروز شود و بعد امیدوار بماند که آلمان هم دانمارک را ببرد تا آنها صعود کنند. آنها بازی را با حمله آغاز کردند و در دقایق ابتدایی بود که ضربه وسلی اسنایدر روی پاس گرگوری ون‌درویل به کنار دروازه برخورد کرد.

هلند برای گل‌زنی تا دقیقه 11 صبر کرد. آرین روبن از سمت راست حرکت کرد و در یکی از معدود پاس‌هایی که در این تورنمنت داد ون‌دروارت را صاحب توپ کرد. او هم با شوتی کات‌دار و محکم با پای چپ توپ را به گوشه دروازه روی پاتریسیو زد و آن را به گل تبدیل کرد.

پرتغال هم کم‌کم حملاتش را آغاز کرد. کریس رونالدو از سمت چپ گریخت، رون ولار را جا گذاشت اما ضربه او به تیر دروازه خورد و به بیرون رفت. سپس اشتباه ون‌درویل اجازه داد هلدر پوستیگا توپ را بگیرد اما او نتوانست از پس مارتن استکلنبرگ برآید و موقعیتی خوب را به هدر داد.

اندکی بعد رونالدو ضربه سر قدرتمندی زد که استکلنبرگ به خوبی آن را از روی خط برگرداند.

فشار پرتغالی‌ها شدید بود و آنها توانستند در همان نیمه اول به گل تساوی برسند. جترو ویلمس باز هم در این تورنمنت اشتباه کرد و این بار توپ را به ژوائو پریرا سپرد. او هم پاسی عالی به رونالدو داد. رونالدو از تله آفساید به‌خوبی گریخت و توپ را از زیر دستان استکلنبرگ به گل تبدیل کرد و بازی را در دقیقه 28 به تساوی کشاند. او با این گل با رکورد گل‌زنی لوییس فیگو در تیم ملی پرتغال برابری کرد.

رونالدو سپس با شوتی تماشایی از فاصله 35 متری خواست گل دوم را بزند اما استکلنبرگ با مشت توپ را برگرداند. اندکی بعد رونالدو با ضربه سری خطرناک روی کرنر ژوائو موتینیو می‌توانست گل بعدی را بزند اما ضربه او با فاصله‌ای اندک به بیرون رفت.

نیمه دوم هم جذابیت فراوانی داشت. هلند بسیار کمتر موقعیت ایجاد می‌کرد و حملات پرتغالی‌ها بسیار خطرناک بود. رونالدو یک بار توپ را به نانی سپرد تا او گل بزند، اما هلدر پوستیگا که در بین این دو قرار داشت به توپ ضربه زد و هرچند آن را به گل تبدیل کرد اما داور به‌درستی آفساید او را اعلام کرد. سپس پاس رونالدو به فابیو کوئنترائو رسید اما ضربه او را استکلنبرگ دفع کرد.

ون‌مارویک دست به تعویض زد و افلای را به‌جای ویلمس به بازی آورد. با بیرون رفتن ویلمس دفاع هلند شکننده‌تر از قبل شد. رونالدو در یکی از موقعیت‌های پرتغال از سمت چپ گریخت و توپ را در دهانه دروازه به نانی داد اما این بال منچستریونایتد کاری را انجام داد که دشوارتر بود و توپ را به استکلنبرگ زد و دروازه‌بان هلند هم توپ را گرفت.

اما نانی این گلی که نزد را به نحوی دیگر جبران کرد. او روی یک ضدحمله که از خود رونالدو آغاز شده بود با پاسی فوق‌العاده توپ را به ستاره رئال مادرید رساند، او هم از مدافع مستقیم خود گذشت و توپ را به دروازه هلند رساند. این گل در دقیقه 74 به ثمر رسید و کار را برای هلند عملا به پایان رساند.

هلندی‌ها اندکی خشن شده بودند و ضربه محکم نایجل دی‌یونگ به قفسه سینه رائول میرلس باعث شد او نتواند به بازی ادامه دهد. در این صحنه نه هلندی‌ها و نه پرتغالی‌ها اعتنایی به میرلس نکردند و به بازی ادامه دادند!

اندکی بعد ضربه ون‌دروارت که این بار با پای راست بود پاتریسیو را دوباره مغلوب کرد، اما توپ به تیر دروازه خورد. سپس روبین ون‌پرسی که در شرایطی آفساید صاحب توپ شده بود در حالی که داور بازی را متوقف نکرده بود موقعیتی تک به تک را به بیرون زد. هونتلار هم که بازی خوبی انجام نداد موقعیت دیگری یافت اما ضربه را به جای آن که با دقت بزند قدرتمند زد و توپ را به بیرون فرستاد.

رونالدو هم می‌توانست در دقایق پایانی هت‌تریک کند اما ضربه تماشایی او هم به تیر دروازه برخورد کرد.

به این ترتیب پرتغال به دور بعد رسید و هلند بدون کسب حتی یک امتیاز حذف شد. پرتغال در دور بعد با جمهوری چک بازی می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٣-١٣٩١, ٠۴:٣١

   

پر مبحث ترین ها