سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آلمان 2 دانمارك 1 ، صعود مقتدرانه ژرمن ها

دانمارک پایانی تلخ در این تورنمنت داشت. آنها نتوانستند از پس تیم قدرتمند آلمان برآیند.
آلمان توانست با برد مقابل دانمارک به مرحله یک‌چهارم نهایی یورو 2012 صعود کند تا در آن مرحله با یونان بازی کند. دانمارک هم با دو شکست پیاپی از جام کنار رفت.

آلمانی‌ها می‌دانستند با داشتن 6 امتیاز باز هم صعودشان قطعی نیست. یواخیم لو لارس بندر را جانشین ژروم بواتنگ محروم کرده بود و یاکوب پولسن هم در دانمارک جانشین دنیس رومدال مصدوم شده بود.

آلمان دو فرصت عالی در ابتدای بازی داشت که هر دو را توماس مولر به هدر داد. او که همچنان مقابل دروازه ضعیف عمل می‌کند ابتدا از فاصله 15 متری توپ را به بالای دروازه زد و سپس سانتر عالی لوکاس پودولسکی را نتوانست از فاصله‌ای نزدیک به گل تبدیل کند.

مولر البته روی گل اول بازی نقش زیادی داشت. پاس عالی او را ماریو گومز با لمس توپ در مسیر پودولسکی قرار داد و او هم با ضربه‌ای محکم دروازه حریف را در دقیقه 19 باز کرد تا صدمین بازی ملی خود را با چهل و چهارمین گل ملی جشن بگیرد.

دانمارک به فاصله چند دقیقه این گل را پاسخ داد. کرنر لارس یاکوبسن را نیکلاس بنتنر به سمت دروازه زد و مایکل کرون-دهلی از فاصله‌ای نزدیک با سر آن را به گل تساوی تبدیل کرد. این گل در دقیقه 24 به ثمر رسید.

آلمان موقعیت‌های خطرناک‌تری ایجاد می‌کرد و یک بار ضربه ایستگاهی پودولسکی از فاصله 20 متری از بالای دروازه با فاصله‌ای اندک به بیرون رفت و سپس سامی خدیرا هم که ضربه‌اش بلوکه شده بود توپ را با فاصله‌ای کم از کنار دروازه به بیرون زد.

ماریو گومز در دقیقه 44 می‌توانست موقعیتی عالی به دست بیاورد اما کنترل توپ او بد بود و توپ از دست رفت.

دانمارک که در نیمه اول جان سالم به در برده بود فرصتی فوق‌العاده در دقیقه 50 یافت تا پیش بیفتد. سیمون پولسن با سرعت از سمت چپ گریخت و توپ را به بنتنر سپرد. او هم توپ را به یاکوب پولسن داد، اما این هافبک که موقعیتی عالی داشت توپ را به تیر دروازه کوبید.

دو تیم در ادامه به نوبت برای لحظاتی طولانی توپ را در اختیار می‌گرفتند اما نمی‌توانستند موقعیت خطرناکی ایجاد کنند. آندره شورله در دقیقه 64 جانشین پودولسکی شد تا از سمت چپ حملاتی را ترتیب دهد. ضربه او اندکی پس از ورودش به میدان را استفن اندرسن به راحتی مهار کرد.

سپس نیکی زیملینگ شوتی نه‌چندان خوب به سمت دروازه مانوئل نویر زد اما او در ابتدا نتوانست توپ را به خوبی مهار کند ولی هرچه بود دروازه آلمان باز نشد.

آلمان سرانجام در دقیقه 81 گل دوم را زد. بندر روی پاس عالی مسعود اوزیل به پیش تاخت و با ضربه‌ای خوب گل برتری آلمان را زد.

بنتنر سپس تلاش کرد با ضربه سر گل بزند، اما ضربه او به بیرون رفت. دانمارکی‌ها که خبر گل‌زنی کریس رونالدو به هلند را شنیده بودند دیگر می‌دانستند که بختی برای صعود ندارند و در نهایت با وجود خلق شگفتی، با 3 امتیاز از جام کنار رفتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٣-١٣٩١, ٠۴:٢٨

   

پر مبحث ترین ها