سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انگليس 3 سوئد 2 ، بيداري روياها

انگلیس ناگهان خود را بازنده دیدار می دید، اما تئو ولکات در دقایق اندکی که در میدان حضور داشت یک گل زد و یک گل ساخت تا آنها از کابوس بیدار شوند.
تئو ولکات از روی نیمکت برخاست و یک گل زد و یک گل ساخت تا انگلیس از کابوس شکست مقابل سوئد رهایی یابد و به برتری برسد. سوئد هم با این باخت بخت خود برای صعود را از دست داد.
بازی با یک ربع تاخیر آغاز شد، چرا که بازی فرانسه و اوکراین یک ساعت متوقف شده بود و مسئولان کاری کرند که این دو بازی هم پوشانی نداشته باشند. روی هاجسون اندی کارول را در ترکیب ثابت قرار داده بود. انگلیس بازی را با سرعت بالایی آغاز کرد و عملکرد این تیم بسیار خوب بود. اشلی کول به نیمه سوئد حمله می برد و اسکات پارکر، هافبک دفاعی انگلیس هم در حملات نقشی فعال داشت. او در اوایل بازی از فاصله 25 متری شوتی به سمت دروازه ایساکسون زد.

زلاتان ایبراهیموویچ در خط حمله سوئد خطرناک ترین بازیکن بود، اما پاس های بی هدف او دو موقعیت خوب را برای سوئد به هدر داد.
سوئد در هفت بازی از هشت دیدار اخیر خود نشان داده بود که در ضربات هوایی مشکل دارد و این بار هم از همین ناحیه ضربه خورد. در دقیقه 23 بود که استیون جرارد از فاصله ای دور توپ را روی دروازه سوئد فرستاد و اندی کارول با ضربه سری بسیار قدرتمند و زیبا، راه هرگونه واکنشی را بر ایساکسون بست. این گل شبیه به گلی بود که جولیون لسکات روی پاس جرارد به فرانسه زد، هرچند کارول عقب تر از او بود.
سوئد تلاش کرد بازی را به تساوی بکشاند اما حملات آنها زهری نداشت و جو هارت نیمه اول را بدون مشکل به پایان برد. در آن سوی میدان هم اشلی یانگ روی پاس اشلی کول به پیش تاخت اما در حالی که دو بازیکن موقعیت بهتری داشتند او ضربه را از زاویه ای بسته به کنار دروازه زد.
سوئد در نیمه دوم کاملا متحول شد و در ابتدای این نیمه گل تساوی را زد. زلاتان ایبراهیموویچ در دقیقه 49 ضربه ای ایستگاهی را به دفاع انگلیس زد. او در برگشت باز هم شوت زد اما توپ در میانه راه به پای اولوف ملبرگ خورد و او هم با پای چپ به توپ جهت داد و توپ را از جو هارت گذراند. گلن جانسن تلاش کرد توپ را دور کند اما ضربه او هم به سمت دروازه خودی رفت و تلاش خود جانسن برای بیرون آوردن توپ نتیجه ای نداشت و در نهایت توپ به درون دروازه غلتید. جانسن آفساید ملبرگ را هم پر کرده بود.
انگلیس مانند بازی با فرانسه در برابر فشار حریف عقب نشینی کرد.
جانسن سپس مانع حرکت راسموس الم به سمت دروازه شد اما انگلیس گل دوم را هم به زودی دریافت می کرد. لارسون ضربه ای ایستگاهی را به شکلی بلند به محوطه جریمه انگلیس فرستاد و ملبرگ در حالی که جانسن و لسکات کاری نتوانستند انجام دهند با ضربه سر دروازه هارت را از فاصله ای نزدیک گشود. این گل در دقیقه 59 به ثمر رسید.
اما هاجسون واکنشی سریع نشان داد. ولکات به جای جیمز میلنر به میدان آمد و روی کرنری که جرارد زد و توپ را مدافعان سوئد به شکلی ناقص برگرداندند، با ضربه ای دقیق و نرم بازی را به تساوی کشاند. چندین مدافع سوئد برای دفع توپ به سمت آن تکل زدند اما توپ به هیچ کدام نخورد و در حالی که ایساکسون در تشخیص جهت توپ دچار مشکل شده بود در دقیقه 64 به مرکز دروازه رفت.
سپس زلاتان تلاش کرد باز هم سوئد را پیش بیندازد اما این بار ضربه محکم او را هارت گرفت.
ولکات در دقیقه 78 گل دوم را ساخت. او با سرعتی بسیار زیاد از بین دو مدافع سوئدی گریخت و فضای خوبی به دست آورد و توپ را روی دروازه ارسال کرد. دنی ولبک از مدافع مستقیم خود گذشت و در حالی که پشت به دروازه داشت و حالتش نامتعادل بود با پشت پا با ضربه ای خیره کننده گل سوم را زد.
این گل پایانی بود بر امیدهای سوئد در یورو 2012. انگلیس هم با یک تساوی مقابل اوکراین به دور بعد می رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٣-١٣٩١, ٢٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها