سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در وزن 74 کیلوگرم/

فرنگی کار قمی به تیم ملی کشتی فرنگی دعوت شد

فرنگی کار قمی برای حضور در دور جدید اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان کشورمان دعوت شد.
 در حالی که رقابت‌های مهمی همچون پیکارهای انتخابی المپیک 2012 لندن، کشتی فرنگی قهرمانی جهان و مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا و چندین رویداد مهم بین المللی پیش روی فرنگی کاران کشورمان است، کادر فنی تیم ملی بار دیگر این هفته اردوی جدید این تیم را تشکیل می‌دهد.

بر همین اساس مربیان تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان که در رأس آنها محمد بنا سرمربی نام آشنا و دلسوز این رشته ورزشی حضور دارد، از 36 فرنگی کار برای حضور در اردوی جدید تیم ملی دعوت به عمل آورده است که در بین آنها نام کشتی گیر جوان قمی نیز به چشم می خورد.

این کشتی گیر هادی علیزاده پورنیا است که حضور موفق وی در مسابقات کشتی فرنگی بین المللی جایزه بزرگ فیلا در باکوی آذربایجان سبب شد تا اعتماد کادر فنی تیم ملی به وی بیش از پیش شده و این کشتی گیر بتواند توانایی های خود را نیز نشان دهد.

وی در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور در شهرستان سقز استان کردستان نیز یکی از چهره های موفق کشتی فرنگی قم بود که با اقتدار تا دیدار نهایی صعود کرد و توانست مدال نقره این دوره از پیکارها را از آن خود کند.

علیزاده که افتخارات بزرگی همچون کسب مدال برنز مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا در سال 2010 و مدال طلای پیکارهای کشتی فرنگی بین المللی جام شاهد و نیز نشان برنز پیکارهای بین المللی جام دوستی در ترکیه را در کارنامه دارد در اردوی جدید تیم ملی در وزن 74 کیلوگرم با رقبای دیگر خود بر سر به دست آوردن دو بند تیم ملی تلاش خواهد کرد.

قهرمان ارزنده کشتی فرنگی قم در وزن 74 کیلوگرم برای به دست آوردن دو بند تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات مهم برون مرزی باید با عباس قاسمی، حسین مهدی زاده، فرشاد علیزاده و یوسف قادریان و کمال محمدعلیزاده فرنگی کار استان فارس رقابت کند.

علیزاده در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی بزرگسالان کشور که حکم انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان را نیز داشت، در وزن 74 کیلوگرم کشتی های بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و تا پای فینال رقبای خود را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشت.

گفتنی است: این کشتی گیر ارزنده در دیدار نهایی به حسین مهدی زاده فرنگی کار شرکت کننده از تیم کشتی فرنگی توابع تهران برخورد کرد و در حالی که بخت زیادی برای کسب مقام قهرمانی و نشان طلا داشت، با شکست برابر این حریف از دست یابی به نشان طلا محروم ماند و صاحب مدال نقره شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٨-١٣٩٠, ٢١:۵۴

   

پر مبحث ترین ها