سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایران 3 - آرژانتین 2/ تیم لوزانو با پیروزی از لیگ جهانی خداحافظی کرد

تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در لیگ جهانی به مصاف آرژانتین رفت و حریف را با نتیجه 3-2 شکست داد.
19دی انلاین -

ایران 3 - آرژانتین 2/ تیم لوزانو با پیروزی از لیگ جهانی خداحافظی کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه خود در لیگ جهانی به مصاف آرژانتین رفت. شاگردان لوزانو كه از بازی قبلی خود می دانند شانسی برای بالا رفتن ندارند، در این مسابقه بدون استرس كارشان را شروع كردند. ایران اولین امتیاز مسابقه را گرفت و پس از آن هم دو امتیاز دیگر كسب كرد تا مسابقه را با اقتدار شروع كند. ایران با نتیجه 8-6 از حریف جلو افتاده بود كه داور وقت استراحت اول را اعلام كرد.پس از آن اما آرژانتین توانست خودش را جمع و جور كند كه امتیازها در عدد 12 برابر شد.

آرژانتین كه سرمربیگری اش برعهده ولاسكو، سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران است، در تایم استراحت دوم هم بازنده بود. ایران 16 - 15 از تیم ولاسكو جلو بود كه وقت استراحت دوم اعلام شد. تیم ولاسكو پس از این وقت استراحت توانست پا به پای ایران بالا بیاید. هر امتیازی كه ایران می گرفت، آرژانتین هم یك امتیاز می گرفت و ولاسكو اجازه نمی داد تیمش عقب بیفتد. دو تیم در امتیاز 23 برابر شدند و پس از آن آبشار محكم حمزه زرینی، امتیاز 24 ایران را ثبت كرد. ولاسكو تقاضای وقت استراحت كرد تا جو سالن فروكش كند.

پس از وقت استراحت، سرویس ایران را آرژانتینی ها مهار نكردند و توپ برگشتی را محمد موسوی تبدیل به امتیاز 25 كرد. ایران ست اول را برد.

ست دوم
ست دوم هم همانند ست اول با برتری ایران آغاز شد و تیم میزبان 4 بر یک از حریف پیش افتاد تا سرمربی تیم ملی آرژانتین در خواست وقت استراحت کند.
آرژانتینی‌ها با تعویض‌های ولاسکو موفق شدند امتیازهای عقب افتاده را جبران کند و بازی را 7-7 کنند.
برونو با ابشار خود موفق شد برای نخستین بار آرژانتین را در این ست از ایران پیش بیندازد و بازی را 12-11 به نفع تیم خود کند.

تک دفاع میرزاجان‌پور باعث شد شاگردان لوزانو 15-14 جلو بیفتند. میرزاجانپور خوشحالی خود را بعد از کسب این امتیاز با محمدی راد مربی تیم ملی تقسیم کرد.
بعد از وقت استراحت فنی دوم لوزانو تعویض همیشگی خود را انجام داد و مهدوی و معنوی نژاد را به بازی فرستاد. بعد از این تعویض ها این آرژانتین بود که یک امتیاز از ایران پیش افتاد و لوزانو را مجبور کرد وقت استراحت بگیرد.
"رودریگو" موفق نشد توپ را بگیرد و ایران به امتیاز 19 رسید که این موضوع با عصبانیت شدید ولاسکو همراه شد.
عادل غلامی در میان حمایت پرشور تماشاگران موفق شد امتیاز 21 را به دست بیاورد و بازی مساوی شود.
به دلیل اینکه عبادی پور تعادل خود را از دست داد و وارد زمین حریف شد داور خطای او را گرفت و آرژانتین 23-21 پیش افتاد.
حمزه زرینی در امتیاز 24-21 به زمین آمد اما در پایان این ست آرژانتین 25 بر 22 به برتری رسید تا دو تیم در ست‌شماری مساوی شوند.

ست سوم
در این ست دو تیم پایاپای پیش رفتند. حمزه زرینی که 8 امتیاز را برای ایران به دست آورده بود با بیرون زدن سرویس خود امتیاز 3 را به آرژانتین داد تا بازی مساوی شود.
میلاد عبادی پور دو دفاع امتیاز ایران را به 8 رساند تا اختلاف امتیاز دو تیم به 4 برسد.
با بیرون رفتن اسپک "پالاسیو" ایران 11-7 از حریف پیش افتاد.در ادامه حریف اختلاف امتیاز را کم کرد تا لوزانو برای از دست ندادن امتیاز بیشتر توسط ایران در خواست وقت استراحت کند.
سرویس موسوی امتیاز ایران را به 14 رساند. در حالی که بازیکنان آرژانتین از ولاسکو در خواست داشتند که تقاضای بازبینی کند او اصرار داشت که سرویس موسوی در زمین این تیم جای گرفته است.
دو جای خالی توسط معروف و غلامی بازی را 16 بر 12 به نفع ایران کرد تا دو تیم به وقت استراحت فنی دوم بروند.
عبادی پور موفق شد امتیاز 17 را برای ایران به دست بیاورد تا اختلاف دو تیم باردیگر به دو برسد.
دفاع تیم ملی ایران به خارج از زمین رفت و بازی به تساوی 20-20 رسید.زرینی موفق نشد ضربه بازیکنان آرژانتین را مهار کند و این تیم 21 بر 20 پیش افتاد تا لوزانو وقت استراحت بگیرد.
اشتباه بازیکنان ایران در تخمین محل فرود توپ باعث شد آرژانتین امتیاز 22 راهم بگیردو با این امتیاز لوزانو معروف را بازهم به زمین فرستاد.
تشکری هم به جای موسوی به میدان آمد و در خط سرویس قرار گرفت اما حضور او هم فایده نداشت و ایران 24 بر 21 از میهمان خود عقب افتاد.
در نهایت ست سوم نیز با برتری 25 بر 21 شاگردان ولاسکو به پایان رسید تا این تیم دو بر یک از ایران پیش بیفند.

ست چهارم

دفاع روی تور آرژانتین در آغاز این ست عملکرد خوبی داشت و با تکیه بر همین موضوع این تیم 5 بر 4 از ایران پیش افتاد.
دفاع میرزاجان‌پور امتیاز 7 را به ایران داد تا ولاسکو برای بیشتر نشدن اختلاف امتیاز تیمش با ایران درخواست وقت استراحت کند.
بعد از چندین رفت و برگشت توپ میرزاجان‌پور با دفاع بازیکنان آرژانتین رو به رو شد تا بازی به تساوی 8-8 برسد. دفاع روی تور بازیکنان آرژانتین تاثیر زیادی در کسب دو ست برد این تیم و همچنین نمایش خوب آرژانتین در برابر ایران داشت.
تک دفاع سعید معروف 10 امتیاز ایران در این ست و هم چنین 10 امتیاز بازیکنان ایرانی از دفاع روی تور در این مسابقه بود.
آرژانتینی‌ها تا ست چهارم موفق شدند 4 امتیاز مستقیم را از خط سرویس از ایران بگیرند. موسوی نیز موفق شد با سرویس خوب خود بازی را 13-12 به نفع ایران کند.
"پالاسیوس" آبشار خود را به بیرون زد تا ایران 16 بر 13 از آرژانتین پیش بیفتد.
توپ‌گیری ضعیف در تیم ایران و عملکرد خوب آرژانتین در دفاع باعث شد این تیم امتیازهای عقب افتاده را جبران کند و بازی به تساوی 16-16 برسد.
بازیکنان آرژانتین در میان تشویق‌ و سوت‌های هواداران ایران 20-19 از حریف پیش افتادن اما ملی‌پوشان ایران موفق شدند امتیازها را حبران کنند و 22-20 پیش بیفتند تا ولاسکو مجبور به گرفتن وقت استراحت شود.
در پایان این ست ملی‌پوشان ایران با حمایت هواداران خود موفق شدند 25 بر 22 به پیروزی برسند تا کار برای تعیین تیم برنده به ست پنجم بکشد.

ست پنجم
تیم ملی ایران که با برد در این بازی می‌توانست در رده هفتم لیگ جهانی قرار بگیرد ست پنجم را با حمایت 12 هزار تماشاگر شروع کرد.
دفاع موسوی امتیاز دو تیم را در ست حساس پنجم 2 بر یک به نفع ایران کرد. اشتباه پاسور آرژانتین باعث شد پاس او به هیچ مهاجمی نرسید و بازی 4-2 به سود ایران شد.
باز هم با اشتباه بازیکنان آرژانتین که به دلیل جو سنگین سالن تمرکز خود را از دست داده بودند بازی 6-3 شد. با بیشتر شدن اختلاف امتیازی دو تیم، ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد.
تیم ملی ایران زودتر از حریف به امتیاز 8 رسید و دو تیم در امتیاز 8-5 زمین‌ها را تعویض کردند.
ایران 11-8 از حریف پیش افتاد و مهدوی و تشکری به میدان آمدند.
در نهایت این ست با برتری 16 بر 14 ایران به پایان رسید تا شاگردان لوزانو با برد به کار خود در لیگ جهانی پایان بدهند.
این آخرین بازی تیم ملی ایران در لیگ جهانی 2016 بود چرا که ایران با کسب 9 امتیاز در رده هفتم لیگ جهانی قرار گرفت و از حضور در مرحله نهایی این لیگ بازماند. آرژانتین نیز به مانند ایران به مرحله بعد صعود نکرد.

43 43

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۴-١٣٩۵, ٠١:٠١

   

پر مبحث ترین ها