سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزير ارتباطات:اپراتورها خواستار تعديل تعرفه‌اند نه افزايش

پيشنهاد تعديل تعرفه‌ي تلفن همراه ارايه شد

مشخصه و ويژگي مهم شبكه ملي اطلاعات اين است كه ما كلا ميزباني اطلاعات را از خارج به داخل منتقل مي‌كنيم كه اين موضوع هم براي امنيت و همه براي بحث هزينه‌ها بسيار مهم است.
وزير ارتباطات تاكيد كرد كه طبق رتبه‌بندي جهاني، تعرفه‌هاي تلفن همراه كشور در رتبه‌ و رده خوبي قرار دارد و پيشنهادي كه از طرف اپراتور‌ها آمده، تعديل تعرفه‌هاست نه افزايش آن‌ها و اين موضوع به معني آن است كه كل اين سبد مي‌تواند دوباره بازنگري شود.

دكتر رضا تقي‌پور - وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات - در گفت‌و‌گو با  (ايسنا)، با اشاره به اينكه يكي از پروژه‌هاي اصلي در حوزه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات، آماده‌سازي زيرساخت‌هاي نرم‌افزاري است، اظهار كرد: بحث سيستم عامل بومي، موتور جست‌وجوي بومي و اساسا اين‌كه با بومي كردن بسياري از نرم‌افزارها، امنيت را به صورت ذاتي در اين حوزه نهادينه كنيم، بسيار مهم و قابل توجه است.

وي هم‌چنين با اشاره به شبكه ملي اطلاعات اظهار كرد: مشخصه و ويژگي مهم شبكه ملي اطلاعات اين است كه ما كلا ميزباني اطلاعات را از خارج به داخل منتقل مي‌كنيم كه اين موضوع هم براي امنيت و همه براي بحث هزينه‌ها بسيار مهم است.

وزير ارتباطات ادامه داد: دولت سال‌ها قبل اعلام كرده كه اطلاعات دولتي نبايد در خارج از كشور نگهداري شود و دوم اين كه زماني كه ما ميزباني سايتي را در دوردست قرار مي‌دهيم، معني‌اش اين است كه ما در اين مسير هزينه مي‌كنيم كه با ايجاد و راه‌اندازي اين شبكه مطمئنيم كاهش هزينه بسيار خوبي در برنامه‌هاي آتي خواهيم داشت.

تقي‌پور ادامه داد: شبكه ملي اطلاعات اساسا برنامه اصلي ماست كه گام اول آن را در سال 90 برداشتيم و اميدواريم با ايجاد اين شبكه باز ارائه سرويس‌هاي جديد كه عمدتا سرويس‌هاي محتوايي هستند شامل ويدئوآنديمن كه به تعبيري درخواست فيلم يا ويدئو از طريق شبكه مي‌شود و همين طور بحث IPTV يا تماشاي تلويزيون از طريق شبكه‌هاي ارتباطي و بحث آموزش از راه دور كه به مردم به خوبي ارائه شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۴-١٣٩٠, ١۶:۴٧

   

پر مبحث ترین ها