سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پنجشنبه‌ها؛ کلاس تقویتی ممنوع

در این طرح در مدارس ابتدایی با اولویت مدارس عشایری، محروم و مرزی در هر کلاس یک کتابخانه کلاسی احداث می شود و کتاب های مورد نیاز دانش آموزان از این کتابخانه ها تأمین خواهد شد

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۵ شنبه فقط برای فعالیت های پرورشی و فرهنگی دانش آموزان در نظر گرفته شده و برگزاری کلاس های تقویتی در این روز ممنوع است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، حمیدرضا کفاش گفت: بر اساس دستورالعمل آموزش و پرورش، پنج شنبه فقط برای فعالیتهای پرورشی است و والدین در صورت مشاهده هر نوع تخلف می توانند به واحدهای رسیدگی به شکایات در ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند.

وی همچنین استفاده از مربیان بهداشت به عنوان مربی پرورشی یا بالعکس را در مدارس غیرقانونی خواند و گفت: مربی بهداشت فقط باید به موضوع بهداشت و سلامت دانش آموزان رسیدگی کند و تاکید وزیر آموزش و پرورش هم استفاده از تخصص نیروی انسانی در مدارس با توجه به ابلاغ رسمی وی است.

ابلاغ طرح "زنگ کتابخوانی" به مدارس

معاون پرورشی آموزش و پرورش گفت:‌ اجرای طرح «زنگ مستقل کتاب خوانی» در برنامه درسی دانش آموزان به مدارس ابتدایی ابلاغ شده است.

کفاش گفت: شورای عالی آموزش و پرورش ماده واحده ای را در حال بررسی و تصویب دارد که با تصویب این ماده واحده زنگ کتاب خوانی به صورت مستقل در برنامه درسی دانش آموزان همه مقاطع تحصیلی گنجانده خواهد شد.

وی به اجرای طرح احداث کتابخانه های کلاسی در مدارس ابتدایی اشاره کرد و گفت: توافقنامه ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه و تجهیز «کتابخانه های کلاسی» امضا شده است و هر دو وزارتخانه منتظر تخصیص اعتبار هستیم.

کفاش افزود: در این طرح در مدارس ابتدایی با اولویت مدارس عشایری، محروم و مرزی در هر کلاس یک کتابخانه کلاسی احداث می شود و کتاب های مورد نیاز دانش آموزان از این کتابخانه ها تأمین خواهد شد.

اعزام عمره دانش آموزی با ۵۰ درصد وام

معاون وزیر آموزش و پرورش از آغاز اعزام عمره دانش آموزی از بهمن امسال خبر داد و گفت: ۲۶۰۰ دانش آموز تا پایان اسفند به عمره اعزام می شوند.

کفاش افزود: از اول بهمن نیز اعزام ۵ هزار دانش آموز به عتبات عالیات اجرایی خواهد شد. وی تاکید کرد: عمره دانش آموزی فقط مختص پسران است اما اعزام به عتبات عالیات شامل دانش آموزان دختر و پسر می شود.

کفاش یادآور شد: براساس اعلام سازمان حج و زیارت هزینه سفر عمره دانش آموزی ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر از دیگر عمره گزاران خواهد بود که البته وام هایی هم از طریق بانک های عامل به میزان ۵۰ درصد هزینه سفر در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.


منبع: واحد مرکزی

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٣, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها