سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دبیر اجرایی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات خبر داد:

بیش از 17 درصد جامعه پزشکی سیگار دود می کنند

در آمار تصادفات هر سال بین 23 تا 25 هزار نفر کشته می شوند اما مصرف سیگار سالانه بالغ بر 70 هزار کشته بر جای می گذارد.
دبیر اجرایی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با اعلام اینکه بالغ بر 17.2 درصد جامعه پزشکی کشور مصرف کننده مواد دخانی هستند، گفت: اظهارات وزیر بهداشت در رابطه با دانشجویان سیگاری، جای تقدیر و تشکر دارد.

دکتر محمدرضا معدنی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: متاسفانه در مقوله مبارزه با استعمال دخانیات در کشور هنوز فرهنگ سازی لازم صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت قرار دارند، گفت: قطعا چنین موضوعات و مسائلی که در ارتباط مستقیم با سلامت مردم قرار دارد، باید بیش از پیش در جامعه مطرح و فرهنگ سازی شود.

معدنی با بیان اینکه جامعه پزشکی الگوی سلامت مردم است، ادامه داد: وقتی بیمار یک پزشک سیگاری را می بیند، ذهنیتش نسبت به برخی واقعیتها و هشدارهای سلامت کمرنگ می شود.

دبیر اجرایی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات به آمار بالای مرگ و میر ناشی از مصرف سیگار در کشور اشاره کرد و افزود: در آمار تصادفات هر سال بین 23 تا 25 هزار نفر کشته می شوند اما مصرف سیگار سالانه بالغ بر 70 هزار کشته بر جای می گذارد.

وزیر بهداشت، در روزهای اخیر اعلام کرده بود که دانشجویان رشته پزشکی که سیگار مصرف می کنند به مدت دو ماه از ادامه تحصیل محروم خواهند شد. همچنین استخدام افراد سیگاری در این وزارتخانه ممنوع است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩٠, ١٨:٣٠

   

پر مبحث ترین ها