سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داروهای رایگان سرطان هفته آینده اعلام می شود

در گام بعدی اجرای طرح نظام تحول سلامت باید پرداختی بیماران صعب العلاج از جیب، به حداقل برسد که تاکنون بخشی از آن انجام شده و در گام بعدی طی هفته آینده، اسامی داروهای رایگان مبتلایان به سرطانی اعلام می شود.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اسامی داروهای رایگان بیماران سرطانی، هفته آینده در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در قالب بسته حمایتی برای بیماران صعب العلاج و خاص اعلام می شود.

«رسول دیناروند» در گفت وگو با ایرنا افزود: در گام بعدی اجرای طرح نظام تحول سلامت باید پرداختی بیماران صعب العلاج از جیب، به حداقل برسد که تاکنون بخشی از آن انجام شده و در گام بعدی طی هفته آینده، اسامی داروهای رایگان مبتلایان به سرطانی اعلام می شود.
وی ادامه داد: در این بسته حمایتی تعدادی از داروهای مورد نیاز بیماران سرطانی رایگان می شود و برای بیمارانی که بی بضاعت هستند تهیه همه داروهای آنها رایگان خواهد بود.

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این بسته حمایتی بسیار جامع خواهد بود، افزود: در این بسته ارتقای خدمات در حوزه بستری بیمارستان ها در نظر گرفته شده که این امر طی چهار ماه به نتیجه خواهد رسید.
دیناروند گفت: با اجرای این طرح که با همکاری سازمان غذا و دارو و معاونت درمان وزارت بهداشت اجرای می شود، داروهای شیمی درمانی مورد نیاز بیماران سرطانی در بیمارستان دولتی تامین شده و در اختیار بیماران قرار داده می شود و دیگر نیازی نیست که بیماران برای تهیه دارو سرگردان شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٣٠

   

پر مبحث ترین ها