سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر بهداشت: بسته حمایتی بیماران صعب العلاج به زودی اجرا می شود

بروز شده : ٢-٠٨-١٣٩٣, ١٩:۴٩    نسخه چاپی    
بسته حمایت از بیماران صعب العلاج تدوین شده و به زودی اجرا می شود ولی تا آن زمان هزینه های این بیماران از مسیر مددکاری تا حدی پوشش داده خواهد شد.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد : بسته حمایت از بیماران صعب العلاج به زودی اجرا می شود.

دکتر « سید حسن هاشمی » در حاشیه جلسه مشترک روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و روسای سازمان نظام پزشکی استان هاشمی گفت : به رغم اینکه در بیمارستان های دولتی هزینه های پرداختی از سوی بیماران به کمتر از هفت درصد رسیده است ولی هنوز خیلی از بیماران توان پرداخت این میزان را نیز ندارند.
وزیر بهداشت با اشاره به این که بسیاری از بیماران صعب العلاج هم از جمله این بیماران هستند، خاطرنشان کرد: بسته حمایت از بیماران صعب العلاج تدوین شده و به زودی اجرا می شود ولی تا آن زمان هزینه های این بیماران از مسیر مددکاری تا حدی پوشش داده خواهد شد.

هاشمی ضمن تاکید بر ضرورت ثبت دقیق اطلاعات برای تشخیص بیماران نیازمند واقعی، تاکید کرد : منابع ، نباید با سوء تدبیر و مدیریت نادرست هدر برود به طوری که بیمارانی که نیازمندان واقعی هستند، از دریافت خدمات سلامت محروم شوند.
وزیر بهداشت ، اظهار امیدواری کرد تا پایان سال و با حمایت از بیماران صعب العلاج ، سطح زندگی کسی به خاطر بیماری به زیر خط فقر نرود.

وی به اجرای کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، اشاره کرد و گفت :هزینه های کمر شکن بیماران در بیمارستان های دولتی و خصوصی در راستای اجرای این کتاب در طرح تحول نظام سلامت، کاهش خواهد یافت.
به گزارش روز جمعه ایرنا، اجلاس مشترک روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و روسای سازمان های نظام پزشکی استان ها به مدت دو روز در وزارت بهداشت برگزار شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٨-١٣٩٣, ١٩:۴٩

   

پر مبحث ترین ها