سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

محمدرضا فرزين در صحن علني مجلس:

هم‌اكنون 72 ميليون و 500 هزار نفر در ايران يارانه نقدي دريافت مي‌كنند

رقمي كه پيش بيني شده از محل افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي در سال 90 كسب خواهد شد، حداقل 36 هزار ميليارد تومان است و 4 هزار ميليارد توماني هم كه در مصوبه كميسيون تلفيق آمده، براي سهم ماليات و عوارض شهرداري‌ها در نظر گرفته شده است.
رئيس كارگروه طرح تحول اقتصادي دولت طي سخناني در صحن علني مجلس اعلام كرد كه هم‌اكنون 72 ميليون و 500 هزار نفر در ايران يارانه نقدي دريافت مي‌كنند.

به گزارش فارس، محمدرضا فرزين رئيس كارگروه طرح تحول اقتصادي دولت كه در مخالفت با پيشنهاد احمد توكلي رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس مبني بر حذف رقم 4 هزار ميليارد تومان از درآمد حاصل از قانون يارانه‌ها در صحن علني سخنراني مي‌كرد، طي سخناني گفت: در حال حاضر 72 ميليون و 500 هزار نفر در ايران يارانه دريافت مي‌كنند كه هر كدام از اين افراد مبلغ 45 هزار و 500 تومان يارانه مي‌گيرند و اين رقم، حداقلي است كه ما براي مردم در نظر گرفته‌ايم.

وي افزود:‌ رقمي كه پيش بيني شده از محل افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي در سال 90 كسب خواهد شد، حداقل 36 هزار ميليارد تومان است و 4 هزار ميليارد توماني هم كه در مصوبه كميسيون تلفيق آمده، براي سهم ماليات و عوارض شهرداري‌ها در نظر گرفته شده است.

رئيس كارگروه طرح تحول اقتصادي دولت تصريح كرد: ‌دولت پيش‌بيني كرده كه در سال 90 از محل حامل‌هاي انرژي رقم 36 هزار ميليارد تومان، 3 هزار و 500 ميليون تومان از نان و 4 هزار ميليارد تومان از برق و 20 درصد نيز خود مجلس به دولت اجازه افزايش قيمت داده است، در اين چارچوب در كميسيون تلفيق بررسي و جمع‌بندي كرديم و رقم 54 هزار ميليارد تومان را به تصويب رسانديم كه بخشي از درآمدها در بودجه كلي دولت است.

فرزين در پايان سخنان خود ضمن دفاع از مصوبه كميسيون تلفيق، با پيشنهاد احمد توكلي مخالفت كرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:١٨

   

پر مبحث ترین ها