سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابتلای سالانه 90 هزار ایرانی به سرطان

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٢٧    نسخه چاپی    
متأسفانه بخش‌های مربوط به سرطان معمولا در بدترین جای بیمارستان و در فضاهای تاریک و قدیمی ساخته می‌شوند که طراحی و نقشه ندارند. در حالیکه معماری خوب و سرسبز می‌تواند درصد قابل توجهی از درمان را در این بیماران افزایش دهد.
رئیس بیمارستان امام حسین(ع) با انتقاد از اینکه بخش سرطان معمولا در بدترین جای بیمارستان و در فضاهای تاریک و قدیمی ساخته می‌شود گفت:‌ سالانه 90 هزار نفر در کشور به سرطان مبتلا می‌شوند.

به گزارش فارس، محمدتقی طباطبایی در مراسم افتتاح بخش شیمی‌درمان سرپایی گفت:‌ سرطان روز به روز در حال افزایش است. به طوری که سالانه 90 هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا می‌شوند.

وی افزود: متأسفانه بخش‌های مربوط به سرطان معمولا در بدترین جای بیمارستان و در فضاهای تاریک و قدیمی ساخته می‌شوند که طراحی و نقشه ندارند. در حالیکه معماری خوب و سرسبز می‌تواند درصد قابل توجهی از درمان را در این بیماران افزایش دهد.

طباطبایی ادامه داد: تجهیزات درمان سرطان گرانقیمت است و تأمین آن گاهی سخت می شود که امیدواریم وزارت بهداشت، دولت و مردم سهم خود را برای تأمین آنها ایفا کنند.

وی با شاره به وضعیت بیمارستان امام حسین در منطقه شرق تهران گفت: این بیمارستان 7 میلیون نفر را پوشش می‌دهد. بیمارستان معین جنوب و شرق تهران است. 530 تخت بیمارستانی با ضریب اشغال بالای 90 درصد دارد.

رئیس بیمارستان امام حسین(ع) گفت: طبق ارزیابی انجام شده 920 هزار نفر در سال گذشته از این بیمارستان خدمت دریافت کردند که امسال پیش‌بینی می‌شود افزایش 15 درصدی را داشته و به مراجعه یک میلیون و صد هزار نفر برسد.

طباطبایی ادامه داد: سالانه 10 میلیون نفر مجموع پرسنل بیمارستانی و ملاقاتی‌ها هستند که به بیمارستان وارد می‌شوند.

همچنین دکتر شیبانی رئیس بخش آنکولوژی بیمارستان امام حسین گفت:‌ روزانه 50 بیمار در این بخش شیمی درمان سرپایی می‌شوند که اگر حمایت درستی از ما شود می‌‌توانیم همین تعداد را در شیفت‌های عصر پوشش دهیم.

وی گفت: روزانه 300 بیمار به بخش شیمی درمانی و بخش‌های مختلف دیگر مراجعه می‌کنند.

وی هزینه بازسازی و تجهیز بخش شیمی درمانی سرپایی را 400 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بازسازی این بخش توسط خیرین انجام شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها