سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جزئیات زایمان طبیعی رایگان اعلام شد

بروز شده : ٧-٠٢-١٣٩٣, ١٩:۵۵    نسخه چاپی    
میزان زایمان طبیعی در کشور ۴۶ درصد است.
رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت با تشریح جزئیات زایمان طبیعی رایگان گفت: میزان زایمان طبیعی در کشور فقط ۴۶ درصد است، در این راستا اتاق‌های زایمان برای افزایش حریم خصوصی و رضایت‌مندی مادران بازسازی می‌شود.
فرح بابایی رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت در باره جزئیات زایمان طبیعی رایگان اظهار داشت: آموزش‌های دوران بارداری را برای اجرای زایمان طبیعی رایگان با توانمندسازی ارائه دهندگان این خدمات به اجرا خواهیم گذاشت، همینطور افزایش درآمد زایمان طبیعی را برای ارائه دهندگان خدمات خواهیم داشت.

* بازسازی اتاق‌های زایمان برای افزایش حریم خصوصی و رضایت مندی مادران
وی در توضیح بیشتر چگونگی اجرای زایمان طبیعی رایگان به گزارشگر رادیو گفت: با استفاده از بی حسی‌های موضعی توسط متخصصان بی هوشی زایمان طبیعی را به اجرا درخواهد آمد و این در شرایطی است که در گذشته تعرفه ای برای این امر وجود نداشت که پیش بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم، براین اساس بودجه ای برای بیمارستان‌ها پیش بینی کرده‌ایم تا اتاق‌های زایمان را به نحوی بازسازی شود تا حریم خصوصی و رضایت مندی مادران را در پی داشته باشد.

* بسته پایشی زایمان طبیعی رایگان
به گزارش تسنیم، بابایی در پاسخ به این پرسش که عنوان می‌شود براین اساس شاید کیفیت خدمات در بیمارستان‌های دولتی در این روند کاهش یابد، عنوان کرد: براین اساس یک بسته پایشی نیز ارائه می‌شود تا کیفیت خدمات و رضایت مندی مادر و تمام مواردی که نیاز است در این طرح پایش مورد بررسی قرار گیرد تا همزمان بتوانیم این طرح را به اجرا درآوریم، که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم کیفیت خدمات را نیز بالا ببریم.

* میزان زایمان طبیعی در کشور فقط ۴۶ درصد
رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت در پاسخ به میزان زایمان طبیعی در کشور عنوان کرد: میزان زایمان طبیعی در کشور ۴۶ درصد است.

* ۷۵ درصد زایمان طبیعی در مراکز دولتی توسط ماماها
بابایی در پاسخ به این پرسش که زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی بیشتر توسط ماماها انجام می‌شود یا توسط پزشکان متخصص صورت می‌پذیرد، بیان داشت: ۷۵ درصد زایمان طبیعی در مراکز دولتی توسط ماماها انجام می‌شود و کاملاً قابل کنترل و رصدکردن است، بنابراین هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد زیرا ارائه کنندگان خدمت نیز یکی از محورهای این طرح خواهند بود.

* منع سزارین وجود ندارد
رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا در اجرای طرح زایمان طبیعی رایگان منع سزارین نیز وجود دارد، خاطرنشان کرد: خیر، برنامه ما تشویقی است تا این طرح تأثیر بیشتری داشته باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٢-١٣٩٣, ١٩:۵۵

   

پر مبحث ترین ها