سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز ریزش قیمتها در بازار سکه/ ربع سکه 30 هزار تومان ارزان شد

ریزش قیمت در بازار سکه در واکنش به سیاست جدید بانک مرکزی مبنی بر عرضه گسترده سکه و شمس طلا آغاز شد و برهمین اساس، تنها در یک روز قیمت سکه تمام طرح قدیم 35 هزار تومان، طرح جدید 20 هزار تومان، نیم سکه 10 هزار تومان، ربع سکه 30 هزار تومان و سکه گرمی 3 هزار و 500 تومان کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، با ورود بانک مرکزی به بازار سکه و اعلام این سیاست شب گذشته از سوی رئیس کل بانک مرکزی که عرضه گسترده سکه و طلا از روز شنبه هفته آتی در شعب بانکها آغاز خواهد شد، قیمت سکه ها در بازار کاهش یافته است.

گرچه در ساعات نخستین روز جاری قیمت خاصی برای سکه وجود نداشت و آشفتگی خاصی در بازار به چشم می خورد اما با گذشت چند ساعت بازار خود را دوباره بازیافت و قیمتها مشخص شد.

البته در حال حاضر هم هنوز خریداری در بازار سکه وجود ندارد و همه فروشنده هستند، اما اعلام سیاست بانک مرکزی بر بازار تا حدودی تاثیرگذاشته و منجر به ریزش قیمتها شده است.

هم اکنون قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار امروز 445 هزار تومان، طرح جدید 430 هزار تومان، نیم سکه 215 هزار تومان، ربع سکه 135 هزار تومان و سکه گرمی 55 هزار تومان است.

این در حالی است که روز گذشته در پی افزایش شدید قیمتها در بازار سکه و البته نوسان آنها، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 480 هزار تومان، طرح جدید 450 هزار تومان، نیم سکه 225 هزار تومان، ربع سکه 165 هزار تومان و سکه گرمی 58 هزار و 500 تومان  به فروش می رفت.

قیمتهای فعلی بازار حاکی از کاهش 35 هزار تومانی قیمت سکه طرح قدیم، 20 هزار تومانی سکه طرح جدید، 10 هزار تومانی نیم سکه، 30 هزار تومانی ربع سکه و 3 هزار و 500 تومانی قیمت سکه گرمی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٠, ٢٢:٢١

   

پر مبحث ترین ها