سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داروی بیماران مزمن به فهرست داروهای تحت پوشش بیمه اضافه می شود

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٣٩    نسخه چاپی    
رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد، امسال حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج از سوی وزارت بهداشت ادامه خواهد داشت و بیماران مزمن نیز که حمایت های ناکافی از وزارتخانه داشتند از حمایت های کافی برخوردار می شوند.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال در تفاهمنامه اولیه ای که با سازمان های بیمه گر انجام دادیم، در نظر داریم داروی بیماران مزمن را به فهرست قبلی داروهای تحت پوشش بیمه که شامل داروهای بیماران خاص و صعب العلاج بود، اضافه کنیم.

به گزارش ایرنا، «رسول دیناروند» روز سه شنبه در حاشیه همایش ملی اعطای نشان ایمنی و سلامت در جمع خبرنگاران افزود: امسال داروهای تحت پوشش بیمه به حدود 300 تا 400 قلم افزایش می یابد و تحت پوشش سازمان های بیمه گر قرار می گیرند.

وی گفت: سال گذشته طی تفاهمنامه ای که وزارت بهداشت با سازمان های بیمه گر انجام داد، از 200 قلم دارویی که قرار بود تحت پوشش بیمه قرار گیرد، 160 قلم از داروهای بیماران خاص و صعب العلاج بیمه شد.

رییس سازمان غذا و دارو تصریح کرد، امسال حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج از سوی وزارت بهداشت ادامه خواهد داشت و بیماران مزمن نیز که حمایت های ناکافی از وزارتخانه داشتند از حمایت های کافی برخوردار می شوند.

دیناروند با اشاره به بسته های حمایتی وزارت بهداشت در اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها گفت: هفته آینده وزیر بهداشت، بسته های حمایتی وزارتخانه را بطور کامل تشریح خواهد کرد که در این بسته های حمایتی، بیماران خاص، صعب العلاج و مزمن از حمایت های کافی و مناسبی برخوردار می شوند.

وی افزود: اولویت اصلی وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در سال جاری، حمایت از تولید داخل است به شرط آنکه شرکت های تولیدکننده داخلی، کیفیت محصولات خود را افزایش دهند و رعایت کیفیت محصولات را طبق قانون و ضوابط وزارت بهداشت، اعمال کنند.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: در همین راستا وزارت بهداشت، نظارت خود را بر محصولات وارداتی خواهد داشت و افزایش قیمت دارو تحت هیچ عنوان طی سال جاری نخواهیم داشت.

دیناروند با بیان اینکه کمبود دارویی نسبت به سال قبل در وضعیت بهتر و مطلوبی به سر می برد، افزود: دولت، بازار دارویی کشور را که در سال گذشته در وضعیت بحرانی به سر می برد، کنترل و شرایط را بهبود بخشیده است.

رییس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سووالی مبنی بر اعلام ورود 22 داروی جدید داخلی به بازار گفت: همانطور که پیش از این اعلام شده بود، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هیچ فرآورده ای را پیش از ورود به بازار اعلام نخواهد کرد.

دیناروند افزود: امسال به هیچ عنوان به صورت نمادین و نمایشی از داروهای جدید رونمایی نمی کنیم، زیرا معتقدیم داروها باید پس از کنترل و تاییدیه در صورت لزوم رونمایی شوند.

وی درباره سووال دیگری مبنی بر توزیع داروی متادون و ترامادول در داروخانه ها گفت: نمی توان این داروها را از داروخانه ها حذف کرده و دسترسی به آنها را قطع کنیم زیرا استفاده این داروها برای متقاضیان ضروریست.

دیناروند ادامه داد: این سازمان با افرادی که اقدام به فروش بدون نسخه این داروها کنند برخورد جدی خواهد کرد، از این رو توزیع این داروها باید فقط با نسخه باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ١٧:٣٩

   

پر مبحث ترین ها