سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هوای برفی و بارانی 14 استان در روز طبیعت

آسمان استان های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و ارتفاعات اصفهان در روز سیزدهم فروردین (روز طبیعت) برفی است و در سایر مناطق کشور از جمله استان های خوزستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی،ایلام، یزد، کرمان، بوشهر شاهد بارش باران خواهیم بود. برای استان های تهران، البرز و قم نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود. در همین حال شدت بارش در استان های کهکیلویه و بویر احمد، فارس و چهارمحال بختیاری است.
مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: هوای 14 استان در روز طبیعت برفی و بارانی است.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی با نزدیک شدن سامانه بارشی از روز چهارشنبه رگبار باران به همراه رعدوبرق و وزش باد از جنوب غرب آغاز شده و به تدریج مناطق غرب، مرکز، شمال، شمال شرق، شرق و جنوب کشور را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: آسمان استان های چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و ارتفاعات اصفهان در روز سیزدهم فروردین (روز طبیعت) برفی است و در سایر مناطق کشور از جمله استان های خوزستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی،ایلام، یزد، کرمان، بوشهر شاهد بارش باران خواهیم بود. برای استان های تهران، البرز و قم نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود. در همین حال شدت بارش در استان های کهکیلویه و بویر احمد، فارس و چهارمحال بختیاری است.

به گفته مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی برای روز پنج شنبه بارش باران در استان های گیلان، مازندران، کردستان، زنجان ، قزوین، تهران، البرز، قم، همدان، مرکزی، لرستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، چهارمحال بختیاری، بوشهر، هرمزگان پیش بینی شده در حالی که شاهد کاهش دما در استان های گیلان و مازندران خواهیم بود. روز جمعه نیز با ورود این سامانه بارش به جنوب شرق کشور آسمان استانهای هرمزگان، جنوب فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی بارانی می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠١-١٣٩٣, ١۴:٣٢

   

پر مبحث ترین ها