سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علت واردات ۶۱ تن استامینوفن به کشور اعلام شد

استامینوفن در سال 1392 به میزان 2060 تن توسط شرکت‌های تولید ماده اولیه داخلی تولید و عرضه شده و میزان یاد شده در گزارش (61 تن) در مقایسه با مصرف این ماده در کشور، عدد قابل توجهی نبوده که همین مقدار هم با تعرفه‌های گمرکی مربوطه و صرفاً با درخواست شرکت تولیدی وارد شده است.
سازمان غذا و دارو علت واردات ۶۱ تن استامینوفن به کشور را اعلام کرد.

محمد هاشمی مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو به بازگشت به برخی اخبار و گزارشات مبنی بر واردات استامینوفن با وجود تولیدات شرکت های داخلی اشاره کرد و اظهار داشت: استامینوفن از جمله داروهایی است که ماده اولیه و محصول نهایی آن سالهاست که به همت دانشمندان توانمند کشور در شرکت‌های مواد اولیه داخلی تولید و در کارخانجات داروسازی به اشکال مختلف دارویی مورد نیاز کشور تبدیل می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو سیاست‌های جاری سازمان غذا و دارو که بر گرفته از حمایت از تولید داخل است، مبتنی بر استفاده از اهرم‌های تعرفه، قیمت گذاری و عدم تخصیص ارز مبادله ای به مواد اولیه ای که مشابه تولید داخل دارند، استوار است.

هاشمی بیان داشت: استامینوفن در سال 1392 به میزان 2060 تن توسط شرکت‌های تولید ماده اولیه داخلی تولید و عرضه شده و میزان یاد شده در گزارش (61 تن) در مقایسه با مصرف این ماده در کشور، عدد قابل توجهی نبوده که همین مقدار هم با تعرفه‌های گمرکی مربوطه و صرفاً با درخواست شرکت تولیدی وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است سیاست‌های در دست اجرای سازمان غذا و دارو، مشوق اصلی تولید کنندگان دارو به مصرف مواد اولیه تولید داخل بوده است و در صورتی که شرکتی بنا بدلایلی تصمیم به واردات ماده اولیه مشابه تولید داخل داشته باشد، از مکانیسم‌های تشویقی سازمان بهره مند نبوده و بدلیل اعمال اهرم‌های یاد شده از سوی سازمان، هزینه تمام شده تولید خود را بالا می‌برد که این مسئله به صلاح شرکت یاد شده نخواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩٢, ١٧:۵٨

   

پر مبحث ترین ها