سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

شدت بارندگی‌ها در نیمه غربی به خصوص مناطق غرب و بخش‌های مرکزی کوه‌های زاگرس از جمله استان‌های لرستان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا در سواحل دریای خزر به شکل ملموسی کاهش می‌یابد، گفت: بارش باران تا پایان هفته جاری در پایتخت ادامه می‌یابد.
محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس درباره شرایط جوی کشور با بیان اینکه هم‌اکنون سامانه بارشی در کشور فعال شده است، اظهار داشت: به سبب ورود این سامانه بارشی شاهد افت دمای هوا در بیشتر مناطق کشور شدیم.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بارندگی‌ها از امشب در غرب و شمال غرب به شکل پراکنده خواهد بود و به طور موقت هوا صاف می‌شود.
وی در ادامه از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد و گفت: روز آینده موج جدید بارشی وارد کشور می‌شود.
وی یادآور شد: شدت بارندگی‌ها در نیمه غربی به خصوص مناطق غرب و بخش‌های مرکزی کوه‌های زاگرس از جمله استان‌های لرستان و کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

اصغری در ادامه با اعلام اینکه از بعدازظهر فردا بارندگی‌ها با شدت بیشتری در مناطق واقع در شرق کشور ادامه می‌یابد، افزود: پیش‌بینی می‌شود که غالب بارندگی‌‌ها طی روز پنج شنبه در شرق و بخش‌های جنوبی همراه بار رعد و برق باشد.
اصغری همچنین بیان داشت: هوای سرد از روز پنج‌‌شنبه نفوذ می‌کند و بر همین اساس کاهش دمای هوا در سواحل دریای خزر ملموس خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی متذکر شد: طی دو روز آینده شاهد وزش باد در اکثر مناطق کشور خواهیم بود، البته وزش باد از مناطق واقع در شرق کشور از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
اصغری درباره تداوم بارش‌ها در پایتخت گفت: بارش باران طی دو روز آینده در تهران ادامه دارد، البته پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها طی روز پنج‌شنبه در این کلانشهر به شکل پراکنده باشد.

وی همچنین درباره تغییرات دمایی تهران خاطرنشان کرد: کاهش دمای هوا به لحاظ بارندگی امری طبیعی است و پیش‌بینی می‌شود که دمای هوا در این کلانشهر به میزان 3 تا 4درجه سانتی‌گراد کاهش یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٩٢, ١٠:٣۴

   

پر مبحث ترین ها