سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مومنی: پلیس با عدم استفاده از کمربند عقب در نوروز برخورد می کند

ماموران باید کنترل کمربند سرنشین عقب خودرو را در دستور کار قرار دهند، چرا که این عامل، تصادفات را کاهش می‌دهد.
رییس پلیس راهور ناجا از تشدید فعالیت پلیس‌راه روستایی در نوروز 93 خبر داد.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار دکتر اسکندر مومنی در دومین روز از «نهمین همایش روسا و فرماندهان پلیس راهور ناجا» با بیان اینکه اعمال قانون در طرح نوروزه از سوی ماموران نیروی انتظامی نباید از داخل خودرو صورت گیرد، گفت: تمام افسران و ماموران موظفند برای اعمال قانون، از خودرو پیاده شده و نگذارند که راننده از خودرویش پیاده شود.

وی با بیان اینکه عدم اعمال قانون از سوی ماموران از داخل خودرو در بازرسی‌های نوروزی مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد، گفت: عملکرد تمامی ماموران و پاسگاه‌ها در این امر مورد توجه و کنترل قرار می‌گیرد.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در نوروز سال گذشته بیشترین تصادفات مربوط به دو روز 29 اسفند ماه و 13 فروردین بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به تعطیلات، موج بازگشت از سیزدهم به روزهای 14 و 15 فروردین کشیده شود.

مومنی با بیان اینکه پلیس راهور ناجا دو موج سفر پیش‌بینی کرده است، گفت: موج اول از 28 اسفند 92 آغاز و تا ششم فروردین ماه 93 ادامه دارد و موج دوم نیز در پایان تعطیلات اداری، آغاز و تا سیزدهم الی چهاردهم فروردین ادامه خواهد داشت.

وی به تشدید حضور فیزیکی ماموران در جاده‌ها اشاره کرد و گفت: حضور فیزیکی گسترده می‌تواند جنبه پیشگیرانه از وقوع تصادف داشته باشد و حتی روشن کردن چراغ گردان هلال‌احمر و اورژانس نیز می‌تواند در هنگامه شب موجب کاهش تصادفات شود.

رییس پلیس راهور ناجا با اعلام اینکه استفاده از کمربند ایمنی توسط سرنشینان عقب خودروها الزامی است، گفت: ماموران باید کنترل کمربند سرنشین عقب خودرو را در دستور کار قرار دهند، چرا که این عامل، تصادفات را کاهش می‌دهد.

مومنی با اشاره به فعالیت 300 پلیس در راه‌های روستایی، گفت: 300 نیرو و خودرو به پلیس‌راه روستایی اختصاص داده شده است و باید در طرح نوروزه، کنترل راه روستایی تشدید شود.

وی افزود: نیروی پلیس، اعمال قانون برای تخلفات حادثه‌ساز را قاطعانه پیگیری می‌کند و ماموران باید به درستی این تخلفات را تشخیص دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها