سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رشد 38 درصدی کودک‌آزاری در گیلان

در سال های گذشته موارد کودک آزاری به پزشکی قانونی گزارش نمی شد که در حال حاضر بدلیل افزایش آگاهی جامعه و همکاری مراکزی همچون بهزیستی موارد کودک آزاری به پزشکی قانونی گزارش می شود.
مدیرکل پزشکی قانونی گیلان گفت: طی 9 ماهه سال جاری کودک آزاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 38 درصد در استان رشد داشته است.
به گزارش خبرنگار مهر، فریبرز آیتی فیروز آبادی ظهر چهارشنبه در جلسه پزشکی قانونی استان افزود: در 9 ماهه سال جاری مجموع معاینات انجام گرفته از افراد زنده در بخش های عمومی، روانپزشکی و اختصاصی ازسوی پزشکی قانونی گیلان 68 هزار و 5 مورد بوده است.
وی اظهارداشت: در این مدت معاینات عمومی افراد زنده و مراجعان 62 هزار و 153 مورد، معاینات روانپزشکی هزار و 874 مورد و معاینات اختصاصی مردان و زنان (تجاوزات و غیره) چهار هزار مورد بوده است.

مدیر کل پزشکی قانونی گیلان گفت: در حوزه تشریح متوفیات هزار و 695 مورد تعیین فوت از سوی پزشکی قانونی استان انجام گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک و سه دهم درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه در بحث آزمایشگاه ها 13 هزار و 62 مورد پرونده آزمایش، در کمسیون های پزشکی 231 مورد و روان پزشکی 97 مورد بررسی از سوی پزشکی قانونی استان انجام گرفته است، اذعان داشت: در حوزه قصور پزشکی 71 مورد پرونده وارده به پزشکی قانونی وجود دارد که بیشترین آن به رشته زنان و زایمان و شکایات مطرح شده در این بخش و پس از آن پزشک عمومی مربوط می شود.
آیتی اشاره کرد: هم اکنون 15 مورد از 71 مورد شکایت ها مربوط به حوزه زنان و زایمان است و 45 درصد موارد بروز قصور در 9 ماهه سال جاری از سوی پزشکی قانونی استان تائید شده است.

وی گفت: در بحث ریز معاینات طی 9 ماهه سال جاری نزاع با 17 هزار و 78 مورد بیشترین آمار مراجعان سرپایی پزشکی قانونی استان را به خود اختصاص داده و پس از آن تصادفات با 10 هزار و 417 مورد، همسر آزاری با دو هزار و 42 مورد، حوادث کار با 484 مورد آمار مراجعان به پزشکی قانونی را تشکیل می دهند که مراجعان بحث حوادث شغلی و همسر آزاری 2 درصد کاهش داشته است.
مدیر کل پزشکی قانونی گیلان عنوان کرد: در بحث تقاضای فرزند خواندگی نیز 350 مورد درخواست در پزشکی قانونی استان به ثبت رسیده که صلاحیت پدر و مادر برای فرزند خواندگی از سوی پزشکی قانونی انجام می شود.

وی همچنین از افزایش 38 درصدی کودک آزاری در این مدت خبر داد و افزود: در سال های گذشته موارد کودک آزاری به پزشکی قانونی گزارش نمی شد که در حال حاضر بدلیل افزایش آگاهی جامعه و همکاری مراکزی همچون بهزیستی موارد کودک آزاری به پزشکی قانونی گزارش می شود.
آیتی یادآورشد: کودک آزاری در حوزه افراد خانواده و از سوی اولیای واقعی و سرپرستان کودکان صورت می گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١٣:۵۶

   

پر مبحث ترین ها