سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بودجه‌های پیشگیری از بارداری قطع شد

این هزینه‌ها تنها برای کنترل جمعیت نبوده، بخش عمده آن بابت رفتارهای پرخطر بوده است. این در حالی است که اکنون این بودجه قطع شده است و خطر انتقال بیماری‌های ناشی از رفتارهای پرخطر جنسی جامعه را تهدید می‌کند.
رئیس شبکه هپاتیت کشور با انتقاد از قطع بودجه‌های مربوط به برخی از لوازم پیشگیری از بارداری، نسبت به افزایش بیماری‌های ناشی از رفتارهای پرخطر جنسی به دنبال حذف این خدمات ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش ایسنا, دکتر سید موید علویان در نشست خبری کنگره تازه‌های درمان هپاتیت کشور با اشاره به سیاست‌های جمعیتی اظهار داشته: «لازم است تاکید کنم بخشی از خدمات و امکانات که قبلا به عنوان یکی از ابزارهای کنترل جمعیت از آن تعبیر می‌شد، هدف غایی آن مسائل جلوگیری از انتقال بیماری‌ها بوده است. ما نمی‌توانیم منکر رفتارهای پرخطر شویم. رفتار پرخطر با نصیحت حل نمی‌شود. باید به این منظور آموزش داد و امکانات ایجاد کرد.»

علویان ضمن انتقاد از قطع بودجه‌های پیشگیری از بارداری و نگرانی از افزایش بیماری‌های ناشی از رفتارهای پرخطرجنسی، گفته که پیش از این بودجه‌هایی برای بهداشت باروری در نظر گرفته می‌شد و وزارت بهداشت میلیاردها تومان برای خرید ابزار جلوگیری از بارداری و آموزش مردم هزینه می‌کرد. این هزینه‌ها تنها برای کنترل جمعیت نبوده، بخش عمده آن بابت رفتارهای پرخطر بوده است. این در حالی است که اکنون این بودجه قطع شده است و خطر انتقال بیماری‌های ناشی از رفتارهای پرخطر جنسی جامعه را تهدید می‌کند.

به گفته وی با حذف بودجه پیشگیری نه تنها به جایی نمی‌رسیم بلکه به بخش دیگری آسیب زده می‌شود و نگرانی بابت افزایش بار بیماری‌های منتقله از طریق رفتارهای پرخطر جامعه را درگیر خواهد کرد.

وی در این باره افزود: مسئولان پاسخ دهند. اگر وسایل پیشگیری نباشد آیا بیماری‌های ناشی از رفتارهای پرخطر زیاد نمی‌شود؟
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٠-١٣٩٢, ٠٨:۴٣

   

پر مبحث ترین ها