سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خبر داد:

ضبط بیش از ۲۰۰۰ گواهینامه طی ۱۰ روز گذشته!

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٠, ١۵:٠٣    نسخه چاپی    
فرمانده پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از ضبط دو هزار و 707 گواهینامه طی ده روز گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت پنج هزار و 852 خودرو متخلف به دلیل تخلفات حادثه ساز متوقف و به پارکینگ منتقل شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمدرضا مهماندار ضمن اعلام این مطلب به رانندگان توصیه کرد: سرعت مطمئنه را رعایت کرده تا در صورت مواجهه با خطر بتوانند خودرو خود را کنترل کنند.
 
وی با بیان اینکه رانندگان سعی کنند از رانندگی در شب و هوای بارانی خصوصا در جاده‌های یکطرفه در صورت امکان بپرهیزند، افزود: رانندگی در بارندگی کاهش میدان دید را بدنبال دارد.
 
فرمانده پلیس راه نیروی انتظامی همچنین از رانندگان خواست در طول روز از ساعت 13 الی 16 و از ساعت یک بامداد الی شش صبح که ساعات خستگی و خواب آلودگی است از رانندگی پرهیز کنند و در طول مسیر مسافرت استراحت کنند.
 
مهماندار با اشاره به اینکه سرعت، سبقت غیر مجاز و خواب آلودگی سه عامل مهم بروز تصادفات در جاده‌ها بشمار می روند، اظهار داشت: این عوامل ناشی از عجله، شتاب و عدم توجه به جلو هستند.
 
وی با تأکید بر اینکه پلیس با رانندگان حادثه ساز بدون اغماض برخورد می‌کند، از ضبط دو هزار و 707 گواهینامه طی ده روز گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت پنج هزار و 852 خودرو متخلف به دلیل تخلفات حادثه ساز متوقف و به پارکینگ منتقل شده‌اند.
 
فرمانده پلیس راه کشور با بیان اینکه طی 10 روز گذشته پلیس 784 هزار و 596 مورد با تخلفات رانندگی اعمال قانون داشته است، خاطرنشان کرد: اعمال قانون پلیس با تخلفات در راستای جلوگیری از بروز حوادث رانندگی صورت می‌گیرد.
 
مهماندار با اشاره به اینکه اعمال قانون پلیس طی این مدت نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیش از 16 درصد افزایش داشته است، خاطر نشان کرد: در این مدت سرعت و سبقت غیرمجاز از طرف رانندگان به ترتیب 24 و 22 درصد افزایش داشته است.
 
وی در ادامه اجرای طرح تست اعتیاد از رانندگان حمل و نقل عمومی در سراسر کشور را یادآور شد و گفت: این طرح بصورت شبانه روز در چهار استان خوزستان، تهران، کرمان و فارس اجرا می‌شود که کاهش تصادفات ناشی از مصرف مواد مخدر را در این استانها بدنبال داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٠, ١۵:٠٣

   

پر مبحث ترین ها