سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پخش «مختارنامه» به پس از نوروز موكول مي‌شود

از اين هفته و با به روي آنتن رفتن قسمت بيست و پنجم سريال «مختارنامه»، پخش اين سريال در سال 1389 به پايان مي‌رسد و قسمت 26 سريال «مختارنامه» نوزدهم فروردين ماه 1390 به روي آنتن خواهد رفت.

به گزارش  ايسنا، در قسمت 25 که مخاطبان در آخرين جمعه سال 1389 شاهد نمايش آن خواهند بود، توطئه اشقياء به سرکردگي شمر و شبث عليه مختار به تصوير کشيده مي‌شود. يکي از مهم‌ترين دلايل شکل‌گيري اين توطئه اين است که مختار توجه زيادي به ايراني‌ها دارد و به دستور او سهم عرب و عجم از غنائم و بيت‌المال يکسان شده است اما اشقياء تحمل چنين عدالتي را ندارند و به همين دليل تصميم مي‌گيرند با تدارک جنگ عليه مختار، حقوق از دست رفته خود را دوباره به دست بياورند.

روابط عمومي اين سريال تلويزيوني گزارش داد: همزمان با آغاز شکل‌گيري اين توطئه، مختار دستور مي‌دهد تا زنان و خانواده فرماندهان قيام به داخل کاخ دارالعماره بيايند تا از حمله احتمالي اشقياء در امان باشند. اين موضوع نيز سبب اتفاق‌ها و کشمکش‌هاي جالبي در کاخ مي‌شود. از ديگر وقايعي که مخاطبان در اين قسمت شاهد آن خواهند بود، نبرد سپاه مختار به فرماندهي «يزيد بن انس» با سپاه شام است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٨٩, ١١:٠٠

   

پر مبحث ترین ها