سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاكيد وزير راه بر ساخت مسکن مهر در بافت‌های فرسوده

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بافت های فرسوده عمدتا شهروندان سکونت دارند، افزود: مبنای کار اینست که نحوه اقدامات ما باید ضمن نوسازی بافت های فرسوده شهری به حفظ حقوق صاحبان این واحدها هم توجه شود.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده باید با محوریت ساکنان این بافت‌ها انجام گیرد، گفت: ساخت مسکن مهر در بافت‌های فرسوده و استفاده حداکثری از امکانات این مناطق یک استراتژی درست است.

به گزارش مهر، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران با اشاره به ادامه ساخت مسکن مهر در بافت‌های فرسوده، اظهار داشت: بطور قطع استفاده حداکثری از امکانات بافت های فرسوده یک استراتژی درست است زیرا این بافت‌ها نه تنها خدمات زیربنایی دارند بلکه از سرمایه اجتماعی و فرهنگی بهره مند هستند، بنابراین افزایش ساخت و ساز ها در این بافت ها به نفع سرمایه گذاری در کشور است.

وی با اشاره به اینکه بافت‌های فرسوده مبین هویت و فرهنگ ملی ایران هستند، گفت: دستکاری در بافت‌های فرسوده باید با حفظ هویت شهری انجام شود و ما در جریان بازآفرینی این بافت‌ها باید به چگونگی حفظ جریان تاریخی آنها هم توجه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بافت های فرسوده عمدتا شهروندان سکونت دارند، افزود: مبنای کار اینست که نحوه اقدامات ما باید ضمن نوسازی بافت های فرسوده شهری به حفظ حقوق صاحبان این واحدها هم توجه شود.

آخوندی تصریح کرد: بنابراین عنصر اقدام کننده در بافت ها خود ساکنان هستند و ما به عنوان پشتیبان آنها عمل خواهیم کرد در واقع به سمتی می رویم که از تشکل ساکنان در احیای بافت ها استفاده کنیم و خدمات فنی و مهندسی را در اختیارشان قرار دهیم بدون آنکه دخالت گسترده در این بافت ها داشته باشیم.

وی در خصوص برنامه ریزی شهری برای احیای بافت های فرسوده، اظهار داشت: در تمام طرح های جامع و تفصیلی شهرها به این بافت ها توجه شده است اما در عمل این بافت ها تبدیل به پروژه های عملیاتی شده که دولت در آن مداخله می کند و حق انتخاب ساکنان حذف شده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بنابراین نوسازی باید با تکیه بر همراهی، مشارکت و پیشتازی ساکنان باشد تا امکان زندگی بهتر برای ساکنان فعلی ایجاد شود نه اینکه ساکنان را از بافت ها بیرون کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۶-١٣٩٢, ١۴:١٠

   

پر مبحث ترین ها