سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بهمنی خبر داد:

احتمال افزایش 30 درصدی حقوق در سال 92

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩٢, ١۴:٠١    نسخه چاپی    
اینکه بودجه تا چه میزان اجازه افزایش حقوق را می‌دهد، هنوز مشخص نیست؛ اما احتمال افزایش حقوق حداکثر تا سقف 30 درصد است.
رئیس کل بانک مرکزی حداقل افزایش حقوق و دستمزد در سال 92 را 20 درصد عنوان کرد و گفت: اگرچه میزان افزایش نرخ دستمزد بستگی به نظر رئیس‌جمهور، هیات دولت و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی دارد، اما حداکثر افزایش حقوق در سال جاری 30 درصد است.

به گزارش مهر، محمود بهمنی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: حداقل افزایش حقوق در سال جاری 20 درصد است؛ اما حداکثر افزایش حقوق، بستگی به تصمیم رئیس‌جمهور، هیئت‌دولت و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری دارد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: اینکه بودجه تا چه میزان اجازه افزایش حقوق را می‌دهد، هنوز مشخص نیست؛ اما احتمال افزایش حقوق حداکثر تا سقف 30 درصد است.

وی تصریح کرد: تأثیر نرخ نقدینگی بر میزان تورم 5 تا 6 ماه بعد مشخص می‌شود؛ اما تصور می‌رود که با توجه به کاهش نرخ نقدینگی، رقم تورم از میزان پیش‌بینی شده در سال جاری که 32 درصد در نظر گرفته شده است، پایین تر باشد.

بهمنی با اعلام نارضایتی نسبت به میزان نقدینگی و تورم خاطرنشان کرد: دولت برای کاهش میزان نقدینگی برنامه ریزی کرده است که از جمله آن می‌توان به پیش‌فروش سکه اشاره کرد که توانسته نرخ رشد نقدینگی را به 30 درصد برساند.

وی همچنین از انتشار اسکناس‌های درشت در سال جاری خبرداد و اظهار داشت: با توجه به اینکه هزینه چاپ اسکناس در خصوص ارقام 50 تومانی، 100تومانی، 500 تومانی و یک هزارتومانی بیش از ارزش آن است؛ بانک مرکزی به دنبال چاپ اسکناس‌‎های درشت در سال جاری است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩٢, ١۴:٠١

   

پر مبحث ترین ها