سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد:

توزیع 280هزارتن کالای اساسی و میوه برای روزهای پایانی سال

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه امسال بیش از سال های گذشته از توان بخش خصوصی به ویژه اصناف در تنظیم بازار شب عید استفاده می شود، گفت : با کمک اصناف و اتحادیه‌های مرتبط اقلام مورد نیاز مردم عرضه خواهد شد.
وزیر صنعت،معدن و تجارت از توزیع 280هزارتن کالای اساسی و میوه برای روزهای پایانی سال خبرداد.

به گزارش شبکه اخبار تولید و تجارت ایران شاتا، مهدی غضنفری‌گفت: از آنجا که اولویت اول کاری وزارتخانه‌ها، توجه به مباحث تخصصی آنهاست ، به همین دلیل این وزارتخانه به عنوان دستگاهی تخصصی توجه به تولید و معیشت مردم را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است.

غضنفری عنوان کرد: وزارت صنعت ، معدن و تجارت با تاسی به منویات مقام معظم رهبری و تابعیت از ایشان، پیوسته بر حفظ وحدت و انسجام ملی در همه شرایط تاکید دارد و توجه به مباحث اقتصادی را همچنان اولویت اصلی خود می‌داند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت اظهار داشت: همزمان با نزدیک شدن به ماه پایانی سال و در آستانه سال از برنامه ریزی گسترده برای توزیع بیش از 280 هزارتن کالای اساسی و میوه شب عید از محل ذخایر انجام شده است.

غضنفری با بیان اینکه این اقلام با قیمت مناسب در 31 استان کشور عرضه می شود ، گفت : با توجه به وجود ذخایر فراوان بخش هایی از آنها برای ماه های بعدی سال آینده باقی خواهد ماند.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در مورد 180 هزارتن کالای اساسی پرمصرف و مورد نیاز مردم برای شب عید توضیح داد : دراین ایام 70 هزار تن مرغ ، 30 هزارتن گوشت قرمز ، 30 هزار تن برنج ، 20 هزارتن روغن ، 30 هزارتن شکر ازطریق نمایشگاه های بهاره (عرضه مستقیم کالا )، فروشگاه های زنجیره ای و مراکز فروش تا 25 اسفند ماه توزیع می شود.

وی ادامه داد : 100 هزارتن میوه ایام عید نیز شامل 60 هزار تن پرتقال و 40 هزارتن سیب است که تماما از محل تولید داخلی تامین شده است .
غضنفری گفت : توزیع کالای اساسی و میوه از ابتدای اسفند ماه براساس جداول کنترل نظارت استان ها در سراسر کشور و بر مبنای تاریخ مورد نظر مسئولان استانی آغاز و تا نوروز سال آینده ادامه خواهد داشت .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه امسال بیش از سال های گذشته از توان بخش خصوصی به ویژه اصناف در تنظیم بازار شب عید استفاده می شود، گفت : با کمک اصناف و اتحادیه‌های مرتبط اقلام مورد نیاز مردم عرضه خواهد شد.

غضنفری با اشاره به برگزاری 400 نمایشگاه در سراسر کشور در قالب 40 هزار غرفه با پنج تا 15 درصد تخفیف، برگزاری فروش های فوق العاده در واحدهای منتخب صنفی شامل 6 هزار واحد صنفی پوشاک و وسایل خانگی و دکوراسیون ، فروش فوق العاده در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ همچون رفاه ، شهروند ، سپه ، اتکا ، یاس با بیش از یک هزار و 100 شعبه ابراز امیدواری کرد، تا متولیان تنظیم بازار امسال بازار آرامی را برای مردم فراهم کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١١-١٣٩١, ١٢:۵٧

   

پر مبحث ترین ها