سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فروش دارو توسط بیماران تالاسمی در بازار آزاد

این موارد بسیار جزئی است و آنقدر نیست که در چرخه دارویی اثر بگذارد. به هرحال از بیماران تالاسمی چون خودشان دردمند هستند خواهش می‌کنیم سعی کنند در چرخه تهیه دارو دقت کرده و اگر خودشان دارویی را نیاز ندارند، اجازه دهند دارو در اختیار فرد نیازمند قرار بگیرد.
خبر«فروش دارو توسط بیماران در بازار آزاد» تعجب‌آور بود، اما رییس انجمن تالاسمی آن را تایید کرد.

دکتر مجید آراسته در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه البته فروش دارو توسط بیماران نادر است، عنوان کرد: برخی بیماران ما شاید به این دلیل که از داروی خوراکی استفاده می‌کنند، نیازی به داروی تزریقی نداشته باشند. به همین خاطر ممکن است دارو را به اشتباه دریافت کنند و به اشتباه هم در اختیار شخص دیگری بگذارند.

وی اضافه کرد: این موارد بسیار جزئی است و آنقدر نیست که در چرخه دارویی اثر بگذارد. به هرحال از بیماران تالاسمی چون خودشان دردمند هستند خواهش می‌کنیم سعی کنند در چرخه تهیه دارو دقت کرده و اگر خودشان دارویی را نیاز ندارند، اجازه دهند دارو در اختیار فرد نیازمند قرار بگیرد. سامانه پایش داروهای بیماران خاص می‌تواند در این زمینه کمک کند، تا بیمار بیش از حد نیاز دارو دریافت نکند و دوم اینکه دارو با عدالت توزیع شود.

رییس انجمن تالاسمی ایران همچنین افزود:‌ چند ماه پیش اغلب بیماران کمبود دارو داشتند، اما اکنون وضعیت کمی بهتر شده است و انتشار اخبار مربوط به کمیاب شدن دارو، باعث می‌شود که مردم نگران شوند و دارو ذخیره کنند تا بدون دارو نمانند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٩-١٣٩١, ١۴:١٣

   

پر مبحث ترین ها