سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس شبکه هپاتیت کشور:

کمبود داروی بیماران هپاتیت B جدی است

بروز شده : ٩-٠٩-١٣٩١, ١١:٢۶    نسخه چاپی    
در حال حاضر تهیه داروها حتی داروهای تولید داخل نیز برای مردم مشکل شده است و علت آن عدم هماهنگی در تامین مواد اولیه توسط کارخانه‌های داخلی است.
رییس شبکه هپاتیت کشور گفت: در حال حاضر تهیه داروها حتی داروهای تولید داخل نیز برای مردم مشکل شده است و علت آن عدم هماهنگی در تامین مواد اولیه توسط کارخانه‌های داخلی است.

دکتر سید موید علویان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: شیوع هپاتیت B در کشورمان به دلیل انجام واکسیناسیون نوزادان از سال 73 و افراد شاغل در حرف پزشکی از میزان متوسط 2 تا 5 درصد و در 20 سال قبل به کمتر از 2 درصد در حال کاهش است. همچنین واکسیناسیون افراد جوان در طی سالهای اخیر توانسته است آنها را نسبت به این بیماری ایمن کند.

رییس شبکه هپاتیت کشور عنوان کرد: تقریبا بیش از 80 تا 90 درصد داروهای هپاتیت B در داخل کشور تولید می شوند.

وی با بیان اینکه کمبود داروی بیماران هپاتیت B جدی است، تصریح کرد: پروتکل‌های درمانی و داروها در کشور فراهم شده است ولی در حال حاضر تهیه داروها حتی داروهای تولید داخل نیز برای مردم مشکل شده است و علت آن عدم هماهنگی در تامین مواد اولیه توسط کارخانه‌های داخلی است.

علویان تصریح کرد: هپاتیت D با هپاتیت B همراه بوده و باعث آسیب کبدی بیشتری می‌شود که درمان آن نیز مشکل است، تنها داروی اینترفرون است که فقط در 20 درصد موارد اثرگذار بوده و برای افرادی که تاثیری ندارد باید پیوند کبد انجام گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٩-١٣٩١, ١١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها