سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازگشت قیمت لبنیات به قبل تا ۲ روز دیگر

750 تومان برای 3.2 درصد چربی و بار میکروبی یک میلیون است اما چون در تهران دامداری‌ها صنعتی‌ هستند بار میکروبی زیر صد هزار است و به ازای هر صد هزار کاهش بار میکروبی 10 تومان جایزه به قیمت شیر و به ازای هر دهم درصد افزایش چربی 10 تومان جایزه چربی به آن اضافه می‌شود
رئیس سازمان صنعت استان تهران از بازگشت قیمت لبنیات تا دور روز دیگر خبر داد و گفت: کارخانجات لبنیات گرانفروش ۱۰ میلیارد تومان جریمه شده‌اند.

ید‌الله صادقی در خصوص افزایش قیمت محصولات لبنی اظهار داشت: پیگیری و بررسی‌های قیمت محصولات لبنی براساس قیمت شیر خام انجام شده است و تا دو روز دیگر کلیه کارخانجات لبنیات باید قیمت‌ها را اصلاح کنند.

وی افزود: در حال حاضر متوسط قیمت شیر خام هزار تومان است و بر همین اساس باید قیمت محصولات لبنی تعیین شود اما در چند کارخانه شاهد گران‌فروشی بودیم لذا چند کارخانه لبنیات 10 میلیارد تومان جریمه شدند و پرونده آنها به تعزیرات تحویل داده شد.

صادقی در پاسخ به این سوال که قیمت شیر خام براساس مصوبه تنظیم بازار باید 750 تومان باشد گفت: 750 تومان برای 3.2 درصد چربی و بار میکروبی یک میلیون است اما چون در تهران دامداری‌ها صنعتی‌ هستند بار میکروبی زیر صد هزار است و به ازای هر صد هزار کاهش بار میکروبی 10 تومان جایزه به قیمت شیر و به ازای هر دهم درصد افزایش چربی 10 تومان جایزه چربی به آن اضافه می‌شود که با هزینه حمل قیمت شیر خام حدود 900 تومان برای واحد تولیدی تمام می‌شود اما دامداران این قیمت را اجرا نمی‌کند و معتقدند که قیمت نهاده‌های دامی افزایش یافته است.

وی افزود: در حال حاضر هیچ کمبودی در تامین نهاده‌های دامی وجود ندارد و به دلیل کاهش تولید شیر، دامداران در قیمت تمام شده شیر حباب ایجاد کرده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۶-١٣٩١, ١٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها