سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خبر داد:

۵ دانشگاه علوم پزشکی ایران در فهرست دانشگاههای برتر دنیا

۵ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان و تبریز در میان فهرست 4 هزار دانشگاه و موسسه تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.
با پیوستن دانشگاه علوم پزشکی تبریز تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی برتر جهان به ۵ دانشگاه افزایش یافت.

به گزارش فارس، با پیوستن دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای نخستین بار در فهرست دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان، تعداد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این فهرست به ۵ دانشگاه افزایش یافت.

مصطفی قانعی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اعلام این خبر گفت: ۵ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان و تبریز در میان فهرست 4 هزار دانشگاه و موسسه تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.

وی افزود: در نظام رتبه بندی ESI، اطلاعات مربوط به دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی آورده شده است که بر مبنای آستانه‌های تعیین شده جزو دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار می‌گیرند و شرط ورود یک موسسه علمی به این نظام رتبه بندی تعداد ارجاع به مقالات اصیل و مروری منتشر شده در پایگاه داده اطلاعات علمی Web of science برابر یا بیش از آستانه های تعیین شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به نظام رتبه بندی ESI در گرایش پزشکی بالینی گفت: بررسی رتبه دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور در گرایش پزشکی بالینی در سال 2012 بر اساس تعداد مقالات نشان داد که نسبت به تاریخ مشابه در سال قبل، دانشگاه علوم پزشکی تهران با 80 رتبه بهبود در جایگاه 246، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 701 رتبه بهبود در جایگاه 527، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با 65 رتبه بهبود در جایگاه 572، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با 154 رتبه بهبود در جایگاه 884 قرار دارند و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ابتدای ژوئیه 2012 با رتبه 1001 برای نخستین بار در فهرست دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان قرار گرفته است.

وی افزود: در این بررسی در مجموع 700 هزار دانشگاه و مرکز تحقیقاتی بررسی و از آن میان ۴ هزار مورد به عنوان دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی یک درصد برتر جهان شناسایی و معرفی می‌شوند.

قانعی گفت: روند رشد رتبه دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظام رتبه بندی ESI در تمام گرایش‌های علوم در سال 2012 بر اساس تعداد مقالات و نسبت به سال قبل حاکی از آن است که دانشگاه علوم پزشکی تهران با 93 رتبه بهبود در جایگاه 574، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با 670 رتبه بهبود در جایگاه 944، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با 89 رتبه بهبود در جایگاه 1383، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با 166 رتبه بهبود در جایگاه 1752 و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جایگاه 1754 قرار دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۵-١٣٩١, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها